google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Şehit Çocuklarının Hayali Gerçek Oldu

Büyükşehir Belediyesi, şehit Uzman Çavuş Haşim Yenigül’ün çocuklarının itfaiyeci olma hayalini gerçekleştirdi.

Şehit Çocuklarının Hayali Gerçek Oldu

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 2016'da şehit olan Uzman Çavuş Haşim Yenigül’ün çocuklarının itfaiye olma hayali gerçekleştirildi.  

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 2016’da Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Uzman Çavuş Haşim Yenigül’ün eşi ve çocuklarını ağırladı. Ziyarette, şehidin oğulları Metin Musab (7) ve Haşim’in (4) itfaiyeci olma hayali de gerçekleştirildi. Aileyi karşılayan İtfaiye Daire Başkanı Fatih Yoldaş, miniklerle bizzat ilgilenerek, mesleki ekipmanları ve araçları tanıttı. Ardından çocuklar yıllardır hayalini kurdukları itfaiye aracına bindiler.

İtfaiye Daire Başkanlığına çocuklarıyla birlikte gelen şehit Haşim Yenigül’ün eşi Leyla Yenigül, ziyaret sonrası, “Oğullarım Musab ve Haşim sürekli itfaiyeci olmak istediğini söylüyorlardı. Oyun oynarlarken bile itfaiyeci olup, yangın söndürüyorlar. En büyük hayalleriydi açıkçası. Onların bu hayalini gerçekleştiren başta Kahramanmaraş İtfaiyesi’ne ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fatih Yoldaş da ziyarete ilişkin, “Bugün çok özel misafirlerimizi ağırladık. Kahramanmaraşlı şehidimiz Haşim Yenigül’ün eşi Leyla Hanım ve çocukları ziyaretimize geldiler. Şehidimizin oğullarının en büyük hayalinin itfaiyeci olarak can kurtarmak olduğunu öğrendik. Onlar bugün bizlerle aynı üniformayı giyerek fahri meslektaşımız oldular” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER