Şehidin İsmi Pazarcık’ta Mahallede Yaşayacak

Geçtiğimiz aylarda Terör saldırısı sonucu ŞEHİT düşen Nurettin Âdemoğlunun ismi artık Pazarcık ilçesinin en büyük mahallelerinden olan Nurettin Aydın Mahallesinde yaşayacak.

Şehidin İsmi Pazarcık’ta Mahallede Yaşayacak
 Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Şehit Âdemoğlunun ismini yaşatmak anlamında girişimlerde bulundu.

Pazarcık İlçe sınırları içinde bulunan, Nurettin Aydın Mahallesi isminin " Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi " olarak değiştirilmesine dair Pazarcık Belediye Başkanlığının 07.10.2015 tarık ve 64 sayılı Meclis Kararı, 5393 sayılı Belediye Kanununun 9.ncu maddesi gereği valilik makamınca 11.11.2015 tarihinde tastik edildiği açıklandı. konuyla ilgili Açıklama yapan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ: Her şeyden önce ülkemiz için canını veren tüm Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ülke olarak kötü bir süreçten geçiriyoruz, hiç birimizin arzu etmediği gelişmeler yaşanıyor. Bazıları Türkiye’deki huzur ortamını çok görmek görüyorlar. Bu kötü süreç içinde ise bir çok değerli güvenlik görevlisi kardeşimiz terör eylemlerinde şehit oluyorlar. Ölümü de hayatı yaratan da yüce Rabbim'dir, bu kardeşlerimiz şehit olarak ebediyete uğurlandılar. İnşallah cennette de mekanı yüce olur. geride kalanlara da düşen onun ismini bir şekilde yaşatmaktır, elimizden geldiği kadar onun hatırlanmasını sağlayacağız. Önemli olan Cenabı Hak nezdinde ki makamdır. Bizlere düşen de onları isimlerini yaşatmak ve gelecek nesillere onların mücadelesini aktarmaktır. Şehit Nurettin Ademoğlu kardeşimizin kendi yaşadığı Mahallede onun ismini vererek ona karşı görevimizin bir kısmını yerine getirmiş olacağız. Ailesine sabırlar diliyorum. İlçenin en büyük Mahallerinden olan Nurettin Aydın Mahallesi, artık Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi " olarak resmi kayıtlara geçmiştir. bu bağlamda belediye meclis toplantısında bu maddeyi önerdiğimde ak partili, CHP'li ve MHP'li meclis üyelerimizin hepsi el kaldırarak onaylamışlardır. Pazarcık Belediye Başkanı olarak tüm meclis üyelerine tek tek teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ve Pazarcık Kaymakamı Dr.Mehmet Boztepe'ye de bu isim değiştime önergemize sıcak bakarak destek oldukları için şahsım ve ilçem adına teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Silopi'de 10 Ağustos'ta PKK'lıların yola döşedikleri mayını zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatmaları sonucu ağır yaralanan Nurettin Ademoğlu, 38 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek Şehit olmuştu.

HABER İsmail BOZDOĞAN
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER