Satrancın ustaları ödüllendirildi

Piazza AVM’nin 5’inci Satranç Turnuvası’nın şampiyonları belli oldu.

Satrancın ustaları ödüllendirildi
 Kahramanmaraşlı çocuk ve genç satranç ustaları Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin geleneksel turnuvasında bir araya geldiler. İki gün boyunca koridorlardan “şah mat” seslerinin yükseldiği turnuva sonunda dereceye girenler, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

Zeka ve strateji oyunu satrancı sevdirmek ve genç yetenekleri keşfetmek amacıyla  her yıl Üstad Satranç Sor Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen turnuvanın bu yıl 5’incisi düzenlendi. Hamlesine güvenen çocuk ve gençlerin katıldığı turnuva alışveriş merkezinin  2. katında heyecan dolu çekişmelere sahne oldu. 6 – 16 yaş aralığındaki lisanslı çocuk ve genç sporcuların bir araya geldiği turnuvada, sporcular rakiplerini yenmek için en stratejik hamlelerini yaptılar. 

4 kategoride düzenlenen ve iki gün süren turnuva sonunda minikler kategorisinde; Rohat Gözcü  birinci, Nurettin Eren ikinci, Serdar Çınar Engür üçüncü oldu. Küçükler kategorisinde; Muhammet Özcan Kara birinciliği, Yusuf Taha Özkan ikinciliği, Asya Leman Eyitmiş üçüncülüğü elde etti. Yıldızlarda;  Ahmet Toysun Karslıgil birinci, Mustafa Gülcü ikinci, Bediha Nur üçüncü sırada yer aldı. Afacanlar Kategorisi’nde yarışan 2012 doğumlu sporcuların tamamı ise madalya ile ödüllendirildi.

Dereceye giren sporculara madalya ve hediyeleri Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Piazza AVM Müdürü Ufuk Cezmi Bilge ve yarışmanın sponsorlarından Hayal Kahvesi işletmecisi Ahmet Belli tarafından verildi. Kızlar kategorisinde dereceye girenler ise ödüllerini  AVM Yönetici Asistanı Ebru Avlamaz’ın elinden aldılar.

Yarışmacılar madalyanın yanı sıra, Arçelik Kabuller Ticaret'ten Blutooth hoparlör, Grunding Blutooth kulaklık, Hayal Kahvesi’nden 2 kişilik öğle yemeği, 2 kişilik çocuk pizza, 2 kişilik kahvaltı, 2 kişilik Alaçatı kahvaltı, 2 kişilik Hayal Burger menü, 2 kişilik Brownie Sandwich, Ada Müzik'ten kitap, Germenicia Hediyelik'ten sürpriz hediyeler,

Hampton By Hilton’da 2 kişilik odada 1 gece konaklama ve kahvaltı, 2 kişilik açık büfe kahvaltı ile 9 Şubat Cuma günü gerçekleşecek olan Fettah Can konserine 2 kişilik davetiye kazandılar.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER