google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sanko Öğrencileri 4 Derece Kazandı

Özel Sanko Okulları Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri Uluslararası AMC-8 Matematik yarışmasından altın, gümüş ve bronz madalya olmak üzere toplam dört derece kazandı.

Sanko Öğrencileri 4 Derece Kazandı
 Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından düzenlenen AMC-8 (American Mathematics Competitions) yarışmasında Özel Sanko Okulları Ortaokul 7. sınıf öğrencisi Ayberk Kaan Güneş dünya çapında yüzde 5’lik dilime girerek altın madalya, 7. sınıf öğrencilerinden Ayça Tezkerecioğlu gümüş madalya, Erengül Dana ve Ali Can Ekşi bronz madalya almaya hak kazandı.

 

Üst düzey matematik bilgisi gerektiren ve kendi alanında dünyanın en prestijli yarışması sayılan AMC-8, 40 dakika sürüyor ve 25 çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. Birçok sorusu ortaokul matematik derslerinde verilenin ötesinde problem çözme deneyimlerini sağlamak için tasarlanan High scoring students are invited to participate in the AMC 10. AMC-8 sınavı ile öğrencilerde matematiğe yönelik heyecan, coşku, olumlu algı ve tutumların gelişmesi amaçlanıyor.

 

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, AMC-8 sınavına 16 öğrenci ile katıldıklarına dikkati çekerek, “7. sınıf öğrencimiz Ayberk Kaan Güneş dünya çapında yüzde 5’lik dilime girdi ve altın madalya kazandı” 
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318