Sani Konukoğlu Hastanesi Umut Olmaya Devam Ediyor

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi, hastalara şifa olmaya devam ediyor.

Sani Konukoğlu Hastanesi Umut Olmaya Devam Ediyor
 Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, organ bağışının önemine dikkati çekerek, “Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak 18 yıldır Gaziantep ve bölgede halkımızın sağlığı için çok başarılı işlere imza attık. Hastanemiz organ nakli merkeziyle de başarılarına yenilerini ekliyor. Gaziantep ve bölge için böbrek nakilleriyle hayata umut olmaya devam edeceğiz. Başarılı nakillerimizle hastalarımızın yüzünü güldürüyoruz” dedi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu da “Merkezimiz, kardeşler arasındaki güçlü bağ sayesinde genç bir hastaya daha umut oldu. Halkımızın duyarlılığı arttıkça, hastaların umudu olacağız. Gençlerimizin, çocuklarımızın, her yaştan hastamızın hayata yeniden tutunabilmeleri için halkımızı organ bağışına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

KARDEŞ DAYANIŞMASI

10 yıldır böbrek tedavisi gören Kahramanmaraşlı Harun Babuççu’ya (40) kardeşi Faruk Babuççu (38) böbreğini bağışladı.

Harun Babuççu’ya rahatsızlanarak gittiği sağlık kuruluşunda böbreklerinde taş olduğu ve tedavi için Ankara’ya gitmesi gerektiği söyleniyor. Ankara’ya giden Babuççu, böbreklerinden birinde taş, diğerinin ise işlevini yapamayacak durumda olduğunu öğreniyor. Böbreğindeki taşlar alınan Babuççu, sonraki yıllar boyunca böbreği taş üretmeye devam ettiği için sürekli müdahale edilerek, hayatını devam ettirmeye çalışıyor.

Bundan 3 ay önce böbreğindeki sıkıntılar artınca diyalize girmeye başlayan Babuççu’ya, daha önce de 38 yaşındaki oğullarını böbrek yetmezliğinden kaybeden ailesi destek olmaya çalışıyor. Diyaliz döneminin çok sıkıntılı geçtiğini söyleyen Harun Babuççu, “Haftada 3 gün, 4’er saat diyaliz beni çok zorluyordu. Nefes darlığı, baş ağrısı, halsizlik gibi bir sürü sorunla uğraşıyordum. Sürekli diyalize girdiğim ve kendimi iyi hissetmediğim için sosyal hayatım kalmamıştı” diyerek diyaliz sürecini anlattı.


HERKESTEN AYNI DUYARLILIĞI BEKLİYORUZ

Bu süreç içinde Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu’nun, daha önce başarılı organ nakli operasyonlarıyla da adını duyuran Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde görev yaptığını duyan Babuççu, kardeşi Faruk Babuççu’dan böbrek nakli için böbreğini bağışlamasını istiyor. Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’ne müracaat ediyorlar. Hastanede son derece sıcak ve olumlu bir şekilde karşılanan Babuççu kardeşler, başarılı bir şeklide gerçekleşen nakil sonrası sağlıklı bir şeklide taburcu ediliyor.

Harun Babuççu, duygularını şöyle paylaştı:

“Hastanede doktorumuz, hemşiremiz, danışmanımız bizimle son derece yakından ilgilendi. Şu anda diyalize girmeden önceki sağlığımdan, çok daha sağlıklı ve mutluyum. Allah razı olsun, diyaliz çok zor bir süreç. Umarım organ bağışı sayesinde herkes benim kadar sağlıklı olur.”

2 çocuk babası Faruk Babuççu ise “Biz 7 kardeştik. Ağabeylerimden birini genç yaşta böbrek rahatsızlığından, diyalize girdiği dönem kaybettim. Harun ağabeyimin de başına aynı şeyin gelmesini istemedim. Diğer kardeşlerimle verilerinde uyumsuzluk oldu. Benim böbreğimi verebileceğimi öğrenince hiç tereddüt etmedim. Benim de iki çocuğum var. İleride ne olacağı belli olmaz. Ama ağabeyimin ihtiyacı varken, hiç düşünmeden olur dedim. Herkesten de aynı duyarlılığı bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER