Sami Kervancıoğlu'nun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basını Bayram Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Başkanı Sami Kervancıoğlu, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111.nci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Kervancıoğlu, bunun en güzel örneğinin 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında görüldüğünü söyledi.

Sami Kervancıoğlu'nun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basını Bayram Mesajı

Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan Basın, haber  alma ve yayma özgürlüğünün  en etkili araçlarından biri olmuştur. Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken; ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin getirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri ve hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır.

Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiş ve getirmektedir

Son dönemde yaşanan menfur darbe girişimi gösterdi ki milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları demokrasilerin en büyük güvencesidir. Milli iradeye vurulmak istenen bu kalkışmada, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı basın mensuplarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının 111.yıl dönümünde, İlimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER