google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ramazan Sohbetleri Kur’an ile Başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Ramazan Sohbetleri’nin ilki gerçekleştirildi.

Ramazan Sohbetleri Kur’an ile Başladı
   Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 1 Temmuz 2014 Salı günü akşam saat 22.30’da başlayan programda Ahmet Bulut ‘Kur’an-la Yaşamak’ konusunda sohbet anlattı.

   Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ağır, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mustafa Semerci, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Serdar Yakar, Zabıta Şube Müdürü Ökkeş Demirdöğen, Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürü Necati Kahveci, Makine Bakım ve Onarım Şube Müdürü Özcan Konuklar ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda Ahmet Bulut, hayatımızı Kur’an-a göre uyarlamamız gerektiğini söyledi.

   Ahmet Bulut yaptığı sohbetinde; “Değerlendirebilirsek Ramazan ayı bir ömre bedeldir. Ramazan’ın bereketi evimize, soframıza ve camilerimize düşmeye başladı.

   Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in doğum ayıdır. Bu ayda Kur’an-ı Kerim inmeye başlamış ve o geceye Kadir Gecesi denmiş ki ‘Bin aydan hayırlı bir gecedir’.  Kur’an bu ayda inmeye başlamış ki onun için Onbir Ayın Sultanı olmuş.

   Kur’an-ı Kerim en çok okunan ancak en az anlaşılan ve hayatımıza en az giren kitap haline gelmiş.

   Allah(cc) bu Yüce Kitabı yaşayalım ve hayatımızı O’na göre uyarlayalım diye göndermiştir” diye konuştu.

   Kısa örneklerle zenginleştirdiği sohbette Ahmet Bulut’a sohbet sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, Maraş işi bakır işleme kayık tabak hediye etti.

Ramazan Etkinlikleri kapsamında Ramazan Sohbetleri programının devamında;

2 Temmuz 2014 Çarşamba günü Sinan Yağmur, “Tasavvuf ile Aşka Yolculuk

3 Temmuz 2014 Perşembe günü Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Ramazan Kardeşliği

7 Temmuz 2014 Pazartesi günü İhsan Atasoy, “Ramazan Ayının Hayatımıza Kazandırdıkları

10 Temmuz 2014 Perşembe günü Muhammet Reşit “Tasavvuf Müziği ve Semazen Gösterisi

14 Temmuz 2014 Pazartesi günü Yavuz Bahadıroğlu, “Ramazan ve İnsan

16 Temmuz 2014 Çarşamba günü Talha Bora Öge “Şiir Dinletisi

19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Metin Karabaşoğlu, “Peygamberimizin Bir Günü” konularıyla devam edecek.Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER