Pazarcık'da Yaz Kur'an Kursları Kapanış Şöleni

Diyanet işleri Başkanlığınca tüm camilerde Gel Bu Yaz Kuranı Gönlüne Yaz Ana Temasıyla  17 Haziran’da başlayan Yaz Kur’an Kursları için Pazarcık İlçe Müftülüğünce  kapanış programı düzenlendi.

Pazarcık'da Yaz Kur'an Kursları Kapanış Şöleni
Pazarcık İlçe Müftülüğünce Cami ve Kur’an Kurslarında açılan 2015 Yılı Yaz Kur’an Kurslarında yaklaşık 2450 öğrenci eğitim görmüş olup, öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamak, motivasyonunu artırmak amacıyla Pazarcık İlçe Müftülüğünce bir öğrenci şenliği düzenlendi.

Pazarcık Bağdını Sağır Camii İmam Hatibi Bekir Doğan’ın ve Sibel Ateş hazırladığı Programa, çocukların aileleri ile din görevlileri katıldı. Programın açılış konuşmasında Pazarcık Müftüsü Ahmet Sevinç: “Yaz Kuran Kursu boyunca öğrencilere Kuran-ı Kerim okuma, ilmihal, süre ezberi, dini bilgiler dersleri verildi. Programda, Kur’an kursuna  devam eden öğrencilere katılım belgeleri ve ödülleri verildi. Yapmış olduğumuz hizmetlerde desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza ve öğrencilere ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Bağdını Sağır Kuran Kursu öğrencilerinin toplu olarak söylemiş olduğu ilahilerle program devam etti. Öğrencilerin okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ve ilahiler dinleyenleri duygulandırdı. 
Bağdını Sağır Camii İmam Hatibi Bekir Doğanve Bağdını sağır Kuran Kursu hocası Sibel Ateş, ayrıca tüm yaz Kuran Kursunda görev alan hocalarımız, kursa katılan öğrencilerle çeşitli etkinliklerde bulunduklarını anlatırken, "Hafta içi öğrencilere Hayırsever vatandaşlarımızın camilerimize ve kurslarımıza gönderdiği çikolata ve kekleri meyve sularını dağıttık, öğrencileri yüzmeye götürdük, bazı günler ise halı sahada futbol oynattık. En büyük amacımız, çocuklarımızı camilerde tutabilmektir. Bize her konuda destek olan İlçe Müftümüz Ahmet Sevinç’e, teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılanlar duygularını şöyle dile getirdiler: "Başta İlçe Müftümüz Ahmet Sevinç’e, din görevlilerine ve emeği geçen herkese, hocalarımıza teşekkür eder ve bu gibi programların İlçemizde düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğunu söylediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER