Pazarcık’a Çevre Yolu Şart!

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, her geçen gün araç trafiği yoğunlaşan Pazarcık için bir evre yolunun şart olduğunu söyledi.

Pazarcık’a Çevre Yolu Şart!
Pazarcık’ın ortasından geçen ve şehirlerarası araçları da ağırlayan anayolu üzerindeki trafiğin ziyadesiyle arttığını ifade eden Pazarcık Belediye Başkanı Bozdağ, “Mevcut yoldaki trafik ziyadesiyle arttık.

Şehir içindeki trafik de artınca mevcut yol, ihtiyacı karşılayamayacak duruma geldi. Onun da projesi hazır. Çok kısa bir zamanda olur. Yani 4 ile 5 yıl da olsa; çok kısa bir zamandır” dedi. Bu çevre yolunun, Pazarcık için şart olduğunu dile getiren Bozdağ, civar illerin artan trafiğinin Pazarcık’ı da etkilediğini ve mevcut yolun bunu kaldıramayacak duruma geldiğini kaydederek, şöyle konuştu: “Bu yol Pazarcık için şart. Niye şart? Biz, sadece Pazarcık’ı takip etmiyoruz. Civar illeri de takip ediyoruz. Şimdi Adıyaman Belediyesi diğer Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki şehirler için yeni bir terminal yapacak. Bugün Malatya, Erzincan, Diyarbakır ve Mardin’den kalkan araçlar, Adıyaman'a gelecek. Adıyaman'a gelmesi hasebiyle de eski Misisipi Köprüsü dediğimiz Kâhta Köprüsü açıldı. Bu trafik, oradan akacak. Yani Pazarcık üzerindeki yolu kullanacaklar. Çünkü bu yol, onların güzergâhını, 100 kilometre kısaltıyor. Dolayısıyla Pazarcık trafiği de artacak.” Pazarcık çevre yolunun, beklemeden, bir an önce yapılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozdağ, mevcut hükümet içinde Kahramanmaraş’ı temsil eden önemli pozisyonlarda kadroların olduğunu, bunların da yardımıyla bu yolun bu dönem içinde yapılacağına inandığını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Pazarcık için bir çevre yolu muhakkak ve muhakkak olacak. Çevre yolu yapıldıktan sonra da hemen yanına hastane ile bir bağlantı yolu kurulur. Bunun yanında, Pazarcık’ta okullaşma oranı çok yüksek. Birçok okulumuz, bu yolu kullanıyor. Yine Pazarcık'ın altından NATO Boru Hattı geçiyor. Aynı zamanda, deprem bölgesi. Bu noktada, kamu alanında, Pazarcık için en önemli yatırım, bu çevre yolu olacak. Bu dönemde de evvel Allah biter. Bunu, ben kendi adıma söylüyorum. Biz bunu bu dönemde yatıramazsak; ‘yazıklar olsun, bize’ derim.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER