google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Pazarcık "Demokrasi Nöbeti"ne Devam Ediyor

Demokrasi çadırında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar için her türlü hizmeti ise Pazarcık Belediyesi vermeye devam ediyor. Pazarcık Belediyesi görevlileri 17 gecedir Demokrasi çadırında demokrasi nöbeti tutan binlerce vatandaşa destek olmak amacıyla su ve yiyecek dağıtıyor. Bazı kuruluşlarda bu hizmete destek veriyor.

Pazarcık
Vatandaşların ayağına kadar servis edilen yiyecekler ile gece boyunca, vatandaşların ihtiyacı karşılanıyor. Ayrıca Pazarcık Belediyesi kurduğu LED ekrandan gece boyunca A Haber yayınlarını da vatandaşa izleterek son bilgileri paylaşıyor.

PAZARCIK'TA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİLE
Tüm yurtta olduğu gibi Pazarcık’tada halk ilk günkü heyecanla demokrasi çadırında demokrasi nöbetlerini tutmaya devam ediyor. İlk günden bu yana vatandaş meydanları doldururken AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, İlker Çitil ve Eski Pazarcık Müftüsü Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, STK Temsilcileri, daire müdürleri de vatandaşların yanında yer alarak birlik beraberlik mesajı verdiler.MİLLETVEKİLLERİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PAZARCIK'A ÇIKARMA YAPTI
Pazarcık'ta Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşları ziyaret eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, İlker Çitil ve aynı zamanda Pazarcık Eski Müftüsü olan Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç vatandaşlara hitap etti.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celaleddin Güvenç halka hitaben şunları söyledi :
BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER DOSTUMUZ DEĞİLDİR.

Pazarcık Demokrasi çadırında vatandaşlara hitap eden Güvenç gün bir olma, beraber olma günüdür dedi.

Güvenç konuşmasının devamında; “Biz birlik olursak, beraber olursak hiç bir güç bu topluluğun karşısında duramaz. 

Biliyorum ki Pazarcık bu durumda hep bir, hep beraber. 

Artık bu aşamadan sonra daha dikkatli olmamız gerekiyor. Pazarcık'ta Alevisi, Sünnisi, Kürdü Türkü hep bir arada yaşıyor. birlikte yaşamanın en güzel örneklerini sergiliyorlar. Bizim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen ortaya nifak tohumları serpen fitneciler boş durmayacaklardır. Bunlara karşı uyanık olmak zorundayız. Bizi birbirimize düşürmek için çeşitli provakasyonlara başvuracaklardır. Sizlerden istediğim bunlara karşı birlik ve beraberliğimizi bozmayalım bunlara fırsat vermeyelim derken şöyle devam etti.

Bu günler içinde yapmamız gerekenlerin başında hep beraber topluca el ele kol kola Cemevlerini ziyaret edip bir çaylarını içmeliyiz. Sohbet etmeliyiz. Alevi vatandaşlarımızı camiye davet edip cami bahcesinde ağırlayarak sohbet ederek çeşitli ikramlarda bulunmamız gerekiyor. Alevisi kürdü türkü Çerkezi, Sünnisi hep bir arada olursak herhangi bir durumda birbirimizi suçlamayacağız.

Suçlayamayacağız. Bileceğiz ki bu istenmeyen işler provakötörlerin işi. birlik ve beraberleğimizi bozmaya çalışanların işidir diyeceğiz. 
İslam coğrafyasında 100 yıldır ülkemize karşı oynanan oyunlar var. Ülkemize karşı Irkçılık oyununu sahneye sürdüler. Araba dediler sen arabsın. kürde dediler sen kürtsün, Araba dediler Osmanlı seni 500 yıldır ezdi, sömürdü yeter artık dediler. Kürde kürtcülük yap, Türk'e türk cülük yap dediler. Bu milletlerin arasına nifak tohumları ektiler. 

Hiç kimse anne babasını seçme hakkına sahip olmadığı gibi ırkını seçme hakkına da sahip değildir. Ben sünni Türk'üm, komşum kürt. Komşuma saygı duyuyorum. Allah öyle yaratmış. Kadim den beri bu coğrafya da beraber yaşıyoruz. Yaşamayada devam edeceğiz. Yaşamak zorundayız. Ekmeğimizi bölüşmek zorundayız. Geleceğimizi beraber planlamak zorundayız dedi.

MEZHEPCİLİK YAPMAYIN
Mezhep sahibi olmak başka bir şey, mezhepcilik yapmak ayrı bir şey. Elin adamlarına mezhepcilik yaparak malzeme vermeyeceğiz. Böyle yaparak bizleri ayrıştırmaya çalışıyorlar. Biz bunlara meydan vermeyeceğiz. ŞİDDET KÜLTÜRÜNDEN VAÇGEÇMELİYİZ
Biz çocuklarımıza sahip çıkmaz zorundayız. Neden arkadaşlar kendi aralarında birbirleri ile çeşitli sebeblerle kavga etsinler. Kurşun sıksınlar. Bu provatörler bizi, ırkcılıkla mezhepcilikle birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Herşeyi yapıyorlar. Irak'ta, libya'da, Mısır'da, Suriye'de, Afganistan'da öyle yaptılar. kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya, babayı oğul'a düşman etttiler.

Ölmek öldürmek yok, bunu çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Meselelerimizi oturup konuşarak, tartışarak çözmeliyiz, ve inanıyorum ki çözeceğiz. Herkes birbirinin inancına, diline, yaşayışına saygı göstermek zorundadır. Bu ülkenin kurtuluşu bundadır, Bunları yaptığımız zaman yeni yaplacak provakosyanları boşa çıkarmış olacağız.

Biz bunu başaracağız, artık millet uyandı. Bu milleti küçük görenler, parçalamak isteyenler, çeşitli hesap içerisinde olanlar şaşkınlık içerisine düştüler. Bu birlikteliği, beraberliği tahmin edemediler, hesaplayamadılar. 15 Temmuzda ortaya çıkan bu zafer bu milletin birliğidir, beraberliğidir. Bu birlik ve beraberliği bozmaya da hiç kimsenin gücü yetmeyecektir dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise konuşmasında şunları kaydetti :

“Bunlar 17­-25 Aralık'ta bir hukuk darbesine girişmişlerdi. Polisin teşkilatına sızmış bir grup terörist ile adaletin içine sızmış bir grup terörist, beraberce bir operasyon yapmışlardı. Şimdide askerin arasına girmiş bir grup terörist ile yaptılar bunu. Biz, 17­-25 Aralık'ta hukuk darbesinden sonra zaten 30 Mart'tan bu yana gerekli hassasiyeti gösteriyorduk. Sadece Büyükşehir olarak değil, Kahramanmaraş’ımızın genelinde bunlarla ilgili tavrı zaten ortaya koymuştuk. Sivil Toplum Kuruluşlarına karşı, bunları temsil eden Fethullah çetesinin adamlarına karşı tavrımızı o günden bu yana koymuştuk. Bunların panzehiri millettir. Yani cuntacılara karşı en önemli duruş; milletimizin birlik ve beraberliğidir. Şimdi Türkiye'yi temsil eden tüm siyasi partiler, Kahramanmaraş’ımızın tüm siyasileri hep bir olduk. Biz, milletçe böyle bir birlik ve beraberlik içinde olursak; bu milleti tankla tüfekle kimse sindiremez. Uçaklarla sindiremez, hamdolsun. Silahlı kuvvetlerimiz de bunları temizleyecektir, temizliyorlar da. İnşallah birlik ve beraberliğimizi arttırdığımızda, bu meydanlardan dünyaya mesaj verdiğimizde, artık hiç kimse buna cesaret edemez” diye konuştu.

Milletin uyandığına işaret eden Başkan Erkoç, “Artık bu millet ayağa kalktı. Allah’a hamdolsun. Bu millet, tarihte olduğu gibi, geçmişte olduğu gibi artık uyuyanlar uyandı. Artık milli irade, yani sizlerin yetki ve kararı ortada. Artık güçlü Türkiye var. Milli Türkiye var. Yeni Türkiye var. Hamdolsun geleceğine sahip çıkan asil bir millet var. Cuntacıya, çeteye, teröriste geçit vermeyen asil bir duruş var. 15 Temmuz’dan bu yana; bu Fethullahçı cuntacı teröristlerin yaptığı alçakça saldırı karşında aziz milletimiz, birlik ve berberlik içinde omuz omuza iman dolu göğsüyle durmakta. Türkiye’miz, 15 Temmuz’dan bu tarafa ayakta. Edirne’den Van’a, Muğla’dan Kars’a, aziz milletimizle omuz omuza birlik ve beraberlik içerisindeyiz. İnşallah gelecek günler daha güzel olacak. Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz. Bu milletin içine sızmış olan bu çetecileri de hep beraber ayıklayacağız” dedi.Cuntacıların hiçbir zaman başarılı olamayacağına dikkat çeken Başkan Erkoç, “Bu milletin toplarını çalan, uçaklarını çalıp bu millete saldıran, yüce Türk ordusu içerisine sızmış olan bu teröristler, hamdolsun birlik ve beraberlik karşında vermiş olduğumuz cevapla hepsi eriyip gitti. Paramparça oldu. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde tüm Türkiye omuz omuza. 78 milyon insanımız, omuz omuza. Bu bir işgal girişimiydi. Bu memlekete, sizin yetki ve sorumluğunuza yapılan kasıttı. Çünkü bu milletin cumhurbaşkanını siz seçmektesiniz. Türkiye Büyük Millet Meclisindekileri siz seçmektesiniz. Bizleri, Meclis üyelerini, muhtarları siz seçmektesiniz. Karar verici olan sizlersiniz. Bu Türkiye’yi daha güçlü hale getirmekte. İşte bundan rahatsız olan, sözün ve kararın millette olmasından rahatsız olanlar, sizlerden bu yetkiyi çalmaya çalışıyorlar. Sizin yüzde 52 ile seçtiğiniz Cumhurbaşkanını; canını, kanını bizim 
geleceğimize, Türkiye’ye adamış olan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın hayatını kast etmeye çalıştılar. Alçaklar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kast etmeye çalıştılar. Sivil insanlara saldırdılar. Kurtuluş Savaşı’nda bu ülkeyi işgal edenlerin bile yapmadığı bir saldırı içinde oldular. Alçak hırsızlar, çaldıkları uçaklarımızla, tanklarımızla; bizlere, bu millete saldırdılar. Ama Allah’a şükürler olsun. Onlara geçit vermedik. Yetkimize ve seçtiklerimize sahip çıktık. Kararımızın arkasında durduk. Bugün tüm dünyada bu aziz milletin aziz duruşunu takdir etmekte. 100 yıl önce ülkemiz işgale uğradığında; ama hamdolsun o zamanda bu asil milletin evlatları ayağa kalktı ve bu zamana kadar coşku ile dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya devam etti. Bu arada basına da çok teşekkür ediyoruz.Allah razı olsun. Cuntacıların bu darbe girişimine karşı basında çok önemli bir rol oynadılar Ulusalda, yerelde basın mensuplarımız, gerçekten kahramanca görev yaptılar. Onlara da sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum” cümleleri ile tamamladı.

Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlara hitaben Ak Parti Pazarcık İlçe Teşkilatı Başkanı İ:Mesut Ganidağlı,Milletvekilleri Mehmet İlker Çitil ve İmran Kılıç'ta birer konuşma yaptı.Yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi sonrası Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Demokrasi Çadırı'ndan ayrıldı. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER