Pazarcık Belediyesi Kar Yağışına Hazır

Pazarcık Belediyesi, kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla gerekli hazırlıklarını tamamladı. Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ , "Ekiplerimiz, Kahramanmaraş'ta etkili olması beklenen kar yağışında vatandaşlarımızın zorluk yaşamaması için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediye olarak, tüm ekip ve araçlarımızla kar yağışına hazırız" dedi.

Pazarcık Belediyesi Kar Yağışına Hazır
 Beklenen yoğun kar yağışıyla ilgili olarak Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş Valiliği ve AKOM’un uyarıları dikkate alınarak, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde acil müdahale ekipleri oluşturuldu. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi ve ulaşımda aksama yaşanmaması için belediye araçları ve ilgili personel, Başkan Yakup Hamdi Bozdağ'ın talimatıyla her an acil müdahale için hazır hale getirildi. Beklenen kar yağışı öncesi Pazarcık Belediyesi gerekli tüm tedbirleri aldı.  Pazarcık Belediyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden araçları ve personeliyle tam kadro karla mücadeleye hazır durumda.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ: “Acil müdahale ekipleri ve araçlarımız ile halkımızın sorunsuz bir kış dönemi geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstermek için hazırız. Eğitimin aksamaması, toplu taşıma araç seferlerinin sekteye uğramadan devam etmesi ve engellilerimizin güvenli bir şekilde günlük hayatlarını sürdürebilmeleri için tüm önlemleri aldık. Yoğun kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı belediye olarak solüsyon ve tuz stoğumuzu hazırladık” dedi. Acil müdahale ekiplerinin teyakkuz halinde olduğunu belirten Başkan Bozdağ, "Ekiplerimiz tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediye olarak tüm ekip ve araçlarımızla kar yağışına hazırız. Yağışların artması durumunda personel ve araç takviyesi yaparak, oluşacak sorunlara en kısa sürede müdahale edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1108