google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Pamuk Fabrikası Deposunda Yangın

Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu 3.kilometresinde bulunan bir pamuk fabrikasının deposunda 4 Temmuz Cuma günü saat 15.13’te yangın çıktı.

Pamuk Fabrikası Deposunda Yangın

   Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Merkez İtfaiye Grubumuzun yangına 3 dakika içinde müdahaleye başladığı, destek talep edilmesi üzerine,  Çadırkent Grubu dışındaki diğer 8 grubumuzdan 42 itfaiye erinin 16 araçla olay yerine yönlendirildiği belirtildi.

   Açıklamanın devamında: ‘’Balya açma makinasında metal sıkışmasından kaynaklandığı belirlenen yangın, dört ayrı noktadan yapılan müdahaleyle yaklaşık 25 dakikada kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının alt kattaki fabrika bölümüne ve bitişik binadaki plastik mutfak eşyası fabrikası ve plastik deposuna sıçramaması itfaiye erlerimiz büyük gayreti, özverili ve etkili müdahalesiyle sağlandı. Soğutma çalışmaları ise 3 saat sürdü.

   Yangında zarar gören ve risk teşkil eden sıkıştırılmış pamuk balyalarının Büyükşehir Belediyemize bağlı iş makinalarının açtığı çukurlara gömülmesi işleminden sonra itfaiye gruplarımız görev yerlerine döndü. Söz konusu depoda maddi hasar meydana geldi.’’ bilgilerine yer verildi.

   Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığımız, halen şehir merkezinde 9, il genelinde ise 25  ayrı şubede 7/24 esasına göre hizmet veriyor. Yangınlara müdahale süresinin ortalama 3,5 dakikaya indirgeyen itfaiyemiz, böylelikle hızlı ve etkili müdahale ile olası can ve mal kayıplarını ortadan kaldırıyor veya en aza indirgiyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER