Orman Yangınına Hızlı Müdahale

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 5 Nisan Mahallesi kuzeyinde çıkan orman yangına 4 dakika içerisinde müdahale etti.

Orman Yangınına Hızlı Müdahale

Orman yangınına ilişkin İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “09.04.2013 Salı günü saat 11.06'da 110 İtfaiye santral hattımıza 5 Nisan Mahallesi Kuzey tarafındaki ormanlık alanda yangın çıktığı ve çevredeki vatandaşların müdahale etmekte olduğu ihbarı geldi.

 Tavşantepe İtfaiye grubumuz 4 dakika içinde yangın mahalline ulaştı. Duyarlı vatandaşlarımızın gayretleri, Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme ekipleri ve İtfaiyemizin etkin müdahalesi sonucu, yangın yayılmadan, yarım saat gibi kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü” denildi.

İtfaiye Müdürlüğü yaptığı açıklamada, yangına ilk müdahalenin saniyelerle ölçülecek kadar değerli olduğu, 1 dakika geç müdahalenin onlarca hektar alanın yanmasına sebep olabileceği ifade edildi. Bu bağlamda, vatandaşlarımızın yaklaşan yaz ayları sebebiyle ormanlık alanlarda, cam kırıkları ve izmarit atmamaları, ateş yakmamaları ve piknik yerlerinde çok daha dikkatli olmaları gerektiği, vurgulandı.Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2013, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER