Onikişubat Sosyal Etkinlik Merkezleri’nin YKS Başarısı

Onikişubat Belediyesi’nin Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde 12. Sınıf ve mezun öğrenciler için açtığı üniversiteye hazırlık kurslarında büyük başarı elde edildi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde toplamda 2 Bin 400 öğrenciye kaliteli öğretmen kadrosuyla konu anlatımı, yaprak testler, denemeler ve etütlerle sınava hazırlık programları uygulanarak öğrencilerin sınava hazırlanmaları sağlandı.

Onikişubat Sosyal Etkinlik Merkezleri’nin YKS Başarısı

Eğitime 51 Milyon yatırım yapan Başkan Mahçiçek, “çok yakın bir zamanda bu yatırımların meyvesini alacağımızı belirtmiştim. Bugünkü tablo da sözlerimi kanıtlar niteliğindedir. Bir önceki yıl öğrencilerimizin başarısı % 71’di, bu yıl biz bu oranı % 83’e taşıdık.

 Ücretsiz kitap dağıtımları, ders anlatımları, soru çözümleri ve deneme sınavlarıyla tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde gençlerimiz üniversite sınavlarında başarı elde ettiler. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyor ve toplumsal fayda için kendilerini geliştirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Ülkemizin her bir okumuş, aydınlık, değerlerini bilen ve üreten gencine ihtiyacı vardır. Bu bilinçle okumalarını tavsiye ediyorum.

Ayrıca gençlerimizin yabancı dil eğitimlerine ayrı bir önem vermelerini istiyorum. Zira Kahramanmaraş’ımıza büyük bir değer katacak, sadece fuar zamanı değil yılın 365 günü hizmet verecek EXPO 2023 projemizle, ilimize farklı ülkelerden 2 milyon ziyaretçi gelecek. Bu bağlamda gençlerimizin dil bilgilerine ihtiyaç duyacağız. Farklı milletlerden insanlar şehrimizde konaklayacak, alışveriş yapacak, şehrimizi misafirlerimize en güzel şekilde tanıtmaya çalışacağız. Bunun için gençlerimizin dil öğrenmeleri çok önemli.” diye ifade etti.

Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde 2019-2020 eğitim yılı için de üniversite hazırlık kursları kayıtları www.onikisubat.bel.tr adresinden yapılmaya başlamıştır. Kayıtların başladığı gün bile büyük bir yoğunluk yaşandığını belirten Başkan Mahçiçek “biz her bir bireyimize ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ediyor ve etmeye de devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER