google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Onikişubat Sanatın Ve Sanatçının Yanında

Kahramanmaraşlı genç ressamların eserleri, Onikişubat Belediyesi’nin düzenlediği sergi ile Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Onikişubat Sanatın Ve Sanatçının Yanında
Onikişubat Belediyesi, sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam ediyor. Ressam Ahmet Akkurt ve öğrencilerin eserlerinden oluşan birbirinden güzel çalışmalar, Onikişubat Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 2. Geleneksel Karma Resim Sergisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki serginin açılışı Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından sergiyi gezen Kaymakam Anteplioğlu ve Başkan Mahçiçek genç sanatçılardan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.Sergide birbirinden güzel eserlerin yer aldığını ifade eden Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak da bu güzel çalışmaların tanıtımına katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Sanata ve sanatçıya yönelik desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bu kabil sanat eserleri her insanın yapacağı şeyler değil. Bu eserleri özel insanlar yaparlar, bu alanda kabiliyetli olan insanlar yaparlar. Dolayısıyla bu kabiliyetlerin ortaya çıkartılması bakımından belediyemizin düzenlediği bu sergi önemli. Ben de bugün burada genç ressamlarımızla beraber olmaktan son derece mutluyum. Gördüğünüz gibi gerçekten çok güzel eserler ortaya çıkartmışlar. Emin olun ki çok takdir ettim. Allah vergisi bir kabiliyet.. Biz de bu kabil değerleri, güzel çalışmaları her zaman Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin beğenisine sunacağız.”Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER