google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Onikişubat Belediye Meclisi’nde Seçim Günü

Onikişubat Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemde bulunan maddelerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Meclis Başkanvekilleri, encümen üyeleri ve meclis bünyesinde görev yapan komisyon üyeleri seçildi.

Onikişubat Belediye Meclisi’nde Seçim Günü
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, ilk olarak Meclis birinci ve ikinci Başkanvekillerinin seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçim sonrasında Onikişubat Belediye Meclis Başkanvekilliğine Akif Çaylıoğlu, ikinci Başkanvekilliğine ise Muharrem Erantepli seçildi.

Daha sonra Encümen üyeliği seçimlerine geçildi. Yapılan gizli oylama neticesinde üyeliklere, Dr. Ali Ünsal, İlyas Orhan ve Pelin Şerbetçi getirildi. Komisyon üyeliği seçimleriyle devam eden mecliste, İmar, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, Sosyal Hizmetler ve Yardım, Kültür Sanat ve Aile, Gençlik ve Spor, Hukuk ile Fiziksel ve Zihinsel Engelliler komisyonu üyeleri yeniden belirlendi.

2015 yılı faaliyet raporlarının da görüşüldüğü toplantıda, Devlet Malzeme Ofisi’nden asfalt yol yapım, bakım ve onarım hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet asfalt finişerinin alınmasına karar verildi. 

İmar plan tadilatlarının da ele alındığı toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.

Onikişubat Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER