google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Müftü Meral'dan Çeleğen'e Kutlu Doğum Haftası Ziyareti

Ekinözü İlçe Müftüsü Muhammet Meral, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ekinözü Belediye Başkan'ı Nursi Çeleğen ’i makamında ziyaret etti.

Müftü Meral'dan Çeleğen'e Kutlu Doğum Haftası Ziyareti
Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen'i makamında ziyaret eden İlçe Müftüsü Muhammet Meral, Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)´in 1445´nci doğum yılı münasebetiyle Ekinözü Müftülüğü´nün düzenlediği “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinde bu yıl “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” teması işlenecek. Bu etkinliklerimizde sizleri de yanımızda görmek isteriz.  Ekinözü halkının katılımıyla Peygamber Efendimizin hayat ışığında yaşamımıza yön verecek bilgileri edineceğimiz programlardan herkesin faydalanacağına inancım tamdır” Peygamberimizin bütün insanlık için örnek teşkil eden bir hayatının olduğunu ve insanların bu hayattan dersalması gerektiğinin altını çizdi. Meral, bütün insanların kardeş olduklarını ifade ederek, kardeşler arasında bozgunculuk yapmak isteyenlerin ve kirli oyunlar peşinde olanların asla amaçlarına ulaşamayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Kutlu Doğum gibi önemli bir gün nedeniyle kendilerine yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Nursi Çeleğen İnsana dair tüm güzellikler ve tüm ahlaki erdemlerin Peygamber Efendimizde toplandığını , “Kutlu Doğum Haftası hasebiyle herkes kendini gözden geçirmeli ve Peygamber Efendimizin sünnetlerini hayata geçirmek için bu hafta milat olmalıdır. Çünkü insana dair tüm güzellikler ve tüm ahlaki erdemler Peygamber Efendimizde toplanmıştır. Günümüz insanının Peygamberimizin izlediği bu yolu izlemesi gerektiğini düşünerek Kutlu Doğum Haftası´nın dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirmesi ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER