Mahçiçek'ten Yaşlılar Günü Mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 1 Ekim Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Türkiye’nin genç nüfusu artıyor, yaş mefhumuna saygılı bireyler yetişiyor” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek'ten Yaşlılar Günü Mesajı
Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak tüm bireylerin yaşlılıklarını mutlu, huzurlu bir aile ortamında geçirmelerini dilediği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Sağlık Örgütü'nün hazırladığı bir rapora göre Türkiye'de 60 yaş üstü vatandaşlarımızın oranı şu anda illere göre değişiyor olmakla birlikte yüzde 10-19 aralığında.. 2050'de de Türkiye'nin aynı oranı koruyacağının belirtildiği rapora baktığımızda Türkiye'nin genç nüfusunu en hızlı artıran ülkelerin başında geldiğini görüyoruz. Genç nüfusumuz artıyor tabii ki; fakat Türk gençliği örf, adet ve gelenek göreneklerine bağlı olarak yetiştiriliyor. 

Türk ailesinde gençlerin yaşça büyüklerine saygılı olmaları,  yaşlılara en huzurlu, hijyenik ve sağlıklı  yaşayabilecekleri ortamı ‘Aile içerisinde’ sağlamalarını  öğütlüyoruz. Sağlık sorunlarından dolayı gerekli ihtisas bakim  evlerinde kalan yaşlılarımızı gerek aileleri gerekse halkımız olarak yalnızlığa terk etmemeliyiz. Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi olarak biz inşa ettiğimiz  Bilgi Kültür Evleri'nde kütüphaneler ve dinlenme odalarını her yaş aralığına hizmet verecek şekilde düzenliyor, yaşlılarımızın sosyal alandan kopmamalarını sağlıyoruz. Yaşlı Bakım Evleri ile sağlık hizmetlerinden ve sosyal hizmetlerden çok daha kısa sürede faydalanmalarını sağlıyoruz. Bizlere ilk nefesimizi hediye eden anne babalarımıza vefalı olmalı, çocuklarımıza, torunlarımıza ‘atalarını’, unutmamalarını hatırlatan sosyal etkinlikler düzenliyor, aile ve büyüklere saygı geleneğimizi sürdürüyoruz. 1 Ekim Yaşlılar günü münasebetiyle gençlerimizi büyüklerini daha sık ziyaret etmeye çağırıyor. Hürmet ve Saygılarımızı arz ediyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER