google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mahçiçek; Bayramda Gönüller Yapalım, Kardeşliğimizi Pekiştirelim

Kahramanmaraş merkez ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ramazan bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bayramda gönüller yapalım, sevelim sevilelim.. Kardeşliğimizi pekiştirelim” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek; Bayramda Gönüller Yapalım, Kardeşliğimizi Pekiştirelim
 Mesajında mübarek Ramazan ayının kutsiyetine ve bayramların önemine değinen Başkan Mahçiçek, tüm İslam dünyasının huzur ve kardeşlik içerisinde bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu. Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şüphesiz ki bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, barış ve kardeşlik tohumları ektiğimiz çok özel günlerdir. Dolayısıyla bizler de bu rahmet günlerinde Yunus’un mısralarını, Mevlana’nın söylemlerini hayatımıza yansıtarak gönüller yapmaya, dargınlıkları bir kenara bırakmaya ve birbirimizle kucaklaşmaya gayret edelim.

Bilindiği gibi biz de Onikişubat Belediyesi olarak On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te vatandaşlarımızın gönlüne girmeye talip olduk. Hemen her gün düzenlediğimiz iftar programları ile onbinlerce vatandaşımızla aynı sofra etrafından kenetlendik. Komşuluk bilincimizi geliştiren, bizleri birbirimize daha da yaklaştıran çok güzel etkinliklere imza attık. Bizleri yalnız bırakmayan, ekmeğimizi paylaşan hemşehrilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice Ramazanlarda birlikte iftar yapmayı yüce Allah’tan diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bu ulvi günlerin; kan ve gözyaşının hüküm sürdüğü Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Filistin gibi İslam coğrafyalarına huzur getirmesini rabbimizden niyaz ediyorum. Ramazan bayramımız mübarek olsun.”

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER