KSÜ’nün İlk Kafilesi Eshab-I Kehf’te

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından organize edilen ve 21 Şubat - 23 Mayıs tarihleri arasında, her hafta Perşembe - Cuma günü gerçekleştirilecek olan ve üniversitenin tüm fakültelerinin dahil olacağı yaklaşık üç aya yayılan Afşin Eshab-ı Kehf gezisinin ilki Eğitim Fakültesinin Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri tarafından 21 Şubat Cuma günü gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öztürk’ün gözetiminde yaklaşık 50 kişiden oluşan Eğitim Fakültesi öğrencileri rehber eşliğinde Eshab-ı Kehf külliyesini gezdiler.

KSÜ’nün İlk Kafilesi Eshab-I Kehf’te
 Rehberin verdiği bilgileri ilgi ve dikkat ile dinleyen öğrenciler rehbere çeşitli sorular sordular. Bu tür gezilerin Eğitim ve Öğretim açısından çok çok önemli olduğunu dile getiren Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Öztürk;  “Öğrencilerimiz sadece kitap ve dergilerde okumakla kalmıyor hadisenin geçtiği mekanı bire bir gezerek bilgi sahibi de oluyorlar” dedi. Öztürk sözlerine şöyle devam etti; “Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi gerçektende büyüleyici bir mekân. Bu Külliye insanı ruhani bir atmosfere çekiyor. Eshab-ı Kehf’in bizim dini hayatımız ve manevi hayatımız bakımından önemi çok büyüktür. Birincisi inanan insanların nasıl bir inanç uğruna kendilerini ve hayatlarını feda edeceklerinin güzel bir örneği ikincisi Cenabı Hakkın bu insanlara bahşettiği, lütfettiği büyük bir nimetin ifadesidir ki bu bizim için bir ibret unsurudur.

Eshab-ı Khef külliyesinin kendilerini çok etkilediğini dile getiren öğrenciler ise kendilerine bu fırsatı veren KSÜ yönetimine, kendilerine eşlik eden Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Öztürk’e ve kendilerine bilgi veren rehbere teşekkür ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER