google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

KSÜ’den Bin Kişilik İftar

Mübarek Ramazan ayının girmesi dolayısıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde geçtiğimiz yıl başlanan ve bu yıl ikincisi yapılarak geleneksel hale getirilen iftar yemeğinde yaklaşık bin kişiye iftar verildi.

KSÜ’den Bin Kişilik İftar
   Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ve eşi Şükran Karaaslan’ın ev sahipliğinde Avşar Yerleşkesi içerisinde bulunan Merkez Kafeterya'nın üç salonun da birden verilen iftar yemeğine akademik personel ve aileleri katıldı. Rektör yardımcıları Prof.Dr. İsmail Bakan, Prof.Dr. Ahmet Tutuş, Genel Sekreter Rüştü Ertuğrul, fakülte dekanları, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ile birlikte yaklaşık bin kişinin katıldığı ve canlı müzik eşliğinde yapılan iftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Rektör Prof.Dr. Karaaslan şunları söyledi; “ Geçtiğimiz yıl başlattığımız, bu yıl ikincisini yaptığımız ve yer sorunu nedeni ile mecburen iki gurup olarak bir araya geleceğimiz iftar yemeğimize hoş geldiniz. Bugün siz değerli hocalarım ve aileleri ile birlikteyiz. Önümüzdeki hafta ise değerli idari personellerimiz ve aileleri ile bir araya geleceğiz. Bir Ramazan ayına ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayı insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde toplumsal hayata yansıdığı, sevgi ve nimet paylaşımının zirveye çıktığı, kardeşlik ve muhabbet bağlarının kuvvetlendiği,  birlik ve beraberliğin asıl manasını bulduğu mübarek bir aydır. Ramazan ayının milletimizin dirliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması temennisi ile hayırlı ve bereketli geçmesini diliyor, davetimize icabet ettiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

   İlahiler ve sanat müziği eşliğinden devam eden iftar programı gece geç saatlere kadar devam etti.Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER