google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ, Gazimiz İsmet Doğan’ı Ziyaret Etti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Selçuk Gençay, 15 Temmuz 2016 gecesi İstanbul Saraçhane’de darbecilere karşı ülkesine ve milli iradeye sahip çıkmaya çalışarak, cesaret dolu örnek bir davranış sergileyen ve bacaklarından yaralanan İsmet Doğan’ı Gaziantep’in Nizip ilçesinde ziyaret ederek, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin selam ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

KSÜ, Gazimiz İsmet Doğan’ı Ziyaret Etti
Ziyaret esnasında gazimiz ve babası ile telefonda görüşen Rektör Deveci, Üniversitemiz 2016 yılı Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olan İsmet Doğan ile gurur duyduğunu, bu ülkenin İsmet Doğan gibi gençleri olduğu sürece ilelebet payidar olacağını, Üniversitemizin nice İsmet Doğan’lar yetiştirmek üzere milli ve manevi değerlerimizi önde tutmaya devam edeceğini ifade etti ve acil şifalar diledi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren mezun öğrencimiz İsmet Doğan, “Darbe girişimi olduğunu duyunca, arkadaşlarla birlikte hemen abdest alıp dışarıya çıktık ve Saraçhane civarlarında, tanklarla karşı karşıya geldik.  Askerleri ateş etmemeleri için ikna etmeye çalıştığımız bir anda 5 metre mesafeden üzerimize doğru ateş açıldı. İki ayağımdan vuruldum ve bir taksicinin yardımıyla hastaneye ulaştırıldım.  Şehit olamadığım için üzgünüm. Ancak, vatanım ve milletim uğruna gazilik şerefine ulaştığım için de sevinçliyim. Bu vatana her zaman canım feda olsun.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Baba Ahmet Doğan ise “Atalarımızın yıllar öncesinde gösterdiği cesareti, oğlum ve bu ülkenin vatanperver insanları, tankların önünde durarak tekrar göstermiştir.” diyerek KSÜ yönetimine yanlarında oldukları için ve manevi desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER