google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ Ailesi, Bayramlaşma Merasiminde Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşma merasimi, üniversite yönetimi ile akademik ve idari personeli bir araya getirdi.

KSÜ Ailesi, Bayramlaşma Merasiminde Bir Araya Geldi

Kurban Bayramı bayramlaşma merasimi, KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda gerçekleştirildi. Bayramlaşma merasimi, İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Abdussamed Söyler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan, İslam dininde Kurban Bayramının anlamı ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak ise yaptığı konuşmaya KSÜ ailesinin Kurban Bayramı’nı kutlayarak başladı. Hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın selamlarını ve kutlama dileklerini ileten Rektör Vekili Pak, bayramları huzur içinde geçirmemize vesile olan yıldönümünü kutladığımız Malazgirt 1071’den bu yana bu toprakların vatanlaştırılmasında canı ve kanıyla bedel ödeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd etti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak, KSÜ ailesi olarak huzur ve mutluluk içerisinde nice bayramlarda birlikte olmak temennisiyle sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından bayramlaşma merasimine geçilirken, merasime KSÜ Rektör Vekili Pak’ın yanı sıra KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Yönetim Kurulu Üyeleri ile akademik ve idari personel katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1428

banner1436

banner1419

banner1422

banner1424

banner1425

banner1427

banner1416

banner1415