Kozak: Destek Tamam Sıra Bakanlıkta

Kahramanmaraş İnşaatçılar Odası Başkanı Adanan Kozak, 1 Kasım seçimlerinin ardından yaptığı açıklamasında, AK Partiye rekor seviyede destek veren il olduğumuza dikkat çekerek: “Destek tamam, sıra bakanlıkta” dedi.

Kozak: Destek Tamam Sıra Bakanlıkta

Kahramanmaraş İnşaatçılar Odası Başkanı Adnan Kozak, gazetemize yaptığı açıklamasında, 1 Kasım seçim sonuçlarını ve inşaat sektöründe yaşan fiyat artışlarını değerlendirdi. 

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen İnşaatçılar Odası Başkanı Adnan Kozak, tek başına iktidarın ülke menfaatine olduğunu ifade ederek, bundan sonraki süreçte Türkiye’nin hızla büyüyen daha güçlü bir ülke haline geleceğini söyledi.

Türkiye halkının istikrardan yana olduğunu ve tercihini bu yönde yaptığına dikkat çeken Kozak, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye 20 ayda 4 seçim atlattı. Dolayısı ile gündemimizde sürekli seçimler vardı. Hükümetin icraatları devam etse de hızı kesilmişti.

Ancak 1 Kasım seçimleri neticesinde millet AK Partiye yetkiyi verdi. Artık hizmet zamanı. ‘Tek başına, iş başına’ sloganıyla halktan destek bekleyen AK Parti, yüzde 49,5 oranında bir oy alarak, tek başına iktidara getirildi.

Millet kararını verdi, tercihini istikrardan yana yaptı. Bu istikrar ortamında ülkemiz daha ileriye gidecektir.

Ayrıca Kahramanmaraş olarak, AK Partiye en çok desteği veren illerden biriyiz. Seçilen Milletvekillerimizi kutluyor, bizleri mecliste en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum.

İnşallah şehrimiz verdiği desteğin karşılığını fazlasıyla alacaktır diye düşünüyorum.”

DESTEK TAMAM SIRA BAKANLIKTA

Başkan Kozak, Kahramanmaraş’ın yıllardır bir bakan özlemi olduğuna dikkat çekerek: “Kurulduğu günden bu yana Ak Partiye en çok destek veren illerden biriyiz. Ancak şehrimize bu güne kadar bir bakanlık verilmedi.

Yine bu seçimde de yüzde 71,8 oranında rekor derecesinde destek veren bir il olarak artık bir bakanlığı hak ettiğimizi düşünüyorum.

Bu konuda kamuoyu oluşturulmalı ve Kahramanmaraş’ımıza bir bakanlık verilmesini sağlamalıyız” diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜ YENİDEN HAREKETLENECEK

İnşaat sektöründeki fiyat artışları konusunda da yaptığı açıklamasında Kozak, şu ifadeleri kullandı: “Siyasi istikrar yaşanıncaya kadar sektörde durgunluğun olmasını daha önceki açıklamalarımda ifade etmiştim. Ancak artık istikrar tekrar sağlandı bu durgunluk ortadan kalkacak ve sektör yeniden canlanacaktır.

Diğer yandan konut fiyatlarının artmasında en büyük sebeplerinden biri de imara açık arsaların azalması. Eskiden bir müteahhit yüzde 20 ile arsa alırken; günümüzde bu oran yüzde 50’lere çıktı. Burada yerel yönetimlere görev düşüyor. Belediyelerimizin yeni imar alanları açması gerekiyor.”

“İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifidir, mihenk taşıdır” diyen Başkan Kozak, sektörün desteklenmesi gerektiğini söyledi.

HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN

Diğer yandan, bir uyarıda da bulunan Başkan Kozak; “Günümüzde İnşaat sektörünün içinde olmayan, yıllarca birikim yapmış veya emekli olmuş kişiler bu sektörde kazancın büyük olduğunu düşünerek, inşaat işine giriyor. Yıllarca emek verdiği birikimini burada harcıyor, sonu hüsranla bitebiliyor.

İnşaat sektörü büyük sermaye ister. Bu konuda vatandaşlarımızın çok iyi düşünüp hareket etmesi gerekiyor.

Diğer yandan bu sektörün içinde olmayıp ta bu işe kalkışanların yaptıkları hatalarda, ciddi firmalara olan güveni sarsabiliyor. O yüzden diyorum ki; herkes bildiği işi yapsın” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER