google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KASKİ, İçme Suyu Çalışmalarına Hız Verdi

2015 yılı sonuna kadar 810 km içme suyu hat çalışması yaparak rekor bir başarıya imza atan KASKİ, 2016 yılı inşaat sezonunun da hızlı başladı.

KASKİ, İçme Suyu Çalışmalarına Hız Verdi
Öncelikle Onikişubat ilçesi Cüceli ve Kurtlar mahallelerinde 14.300 metre içmesuyu şebeke hattını yapan KASKİ, Önsen mahallesinde de 3700 metre ilave şebeke hattı yaptı. Kale, Fatmalı ve Maksutlu mahallelerinde 24.400 metre içme suyu şebeke hattında ise çalışmaları devam ediyor.

Kürtül, Köseli, Bulutoğlu ve Hasancıklı mahallelerinin özellikle yaz aylarında içme suyu kaynaklarının yetersiz kalması ve içme suyu temininde sondaj kuyularının kullanılmasından dolayı karasu kaynağından cazibeli içme suyu temin edilmesi için çalışmalar başladı.2300 metrelik bu içme suyu isale hattı çalışmasının da bir hafta içinde bitirilmesi hedefleniyor. Tamamlanmasının ardından söz konusu mahalleler cazibeli doğal kaynak suyuna tam olarak kavuşmuş olacak.KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok,yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları teknik heyet ve muhtarlarla birlikte yerinde inceledi. Altunok yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘’ Göreve geldiğimizden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un önderliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim kurum olarak başlıca vazifemiz, vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyunu ulaştırmaktır. Bu gaye çerçevesinde vatandaş odaklı çalışmalarımız sürüyor. Önsen, Cüceli, Kurtlar mahallelerimizde içme suyu şebekesi ömrünü tamamlamıştı. Çalışmalar kısa sürede tamamlandı ve şebekeye su verildi. Kale, Fatmalı ve Maksutlu mahallelerimizde çalışmalar sürüyor. Kürtül, Köseli, Bulutoğlu ve Hasancıklı mahallelerimizde yaz aylarında içme suyu kaynaklarında azalmalar oluyordu. Aynı zamanda bazı mahallelerimizde içme suyunu sondaj kuyularından karşılamaktaydık. Bu da elektrik maliyetini beraberinde getiriyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla Karasu isale hattından 2300 metrelik isale hattıyla, karasuyu mahallelerimize ulaştırıp bu bölgenin içme suyu sorununu kökten çözüyoruz.’’dedi. 

Altunok, incelemenin ardından vatandaşlarla bir süre sohbet ederken vatandaşlar memnuniyetlerini Altunok’un nezdinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ederek dile getirdiler.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER