KASİAD Başkanı Arpasatan; Zafer Türk Milletinindir

KASİAD yönetim kurulu başkanı Ali Arpasatan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

KASİAD Başkanı Arpasatan; Zafer Türk Milletinindir
 Arpasatan mesajında;

"Kurtuluş Savaşı'mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin 94. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutluyoruz.

Bu birlik ve beraberlik ruhu, tarih boyunca olduğu gibi, 15 Temmuz ve sonrasında da ülkemize kurulan tüm tuzaklara en keskin cevap olacaktır. Bizler, Türk milleti olarak, milli birliğimizi, dayanışmamızı, kardeşlik hukukumuzu koruduğumuz müddetçe tüm oyunlar bozulacak, zafer yüce milletimizin olacaktır.

15 Temmuz, ülkemizde siyaset felsefesinin de dönüm noktasıdır. Meclisimizde grubu bulunan üç siyasi partinin aynı ülküde buluşmasından, yersiz çekişmelerin ve ayrışmaların son bulmasından, milli menfaatlerin her şeyin üstünde tutulmasından son derece mutlu ve umutluyuz. Siyasi birliktelik kültürü, demokrasimizin daha da gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Siyasilerimize düşen görev, bu birlikteliği aynen devam ettirmeleridir.

Öte yandan, yaşadığımız süreç bir kez Ulu Önder Atatürk’ün öngörülerinin ne denli doğru olduğunu göstermiştir. Öyle ki, 1927 yılındaki tespitleri bugünleri işaret etmektedir. 

"Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları; Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.”

Başka bir ifadeyle, biz KASİAD olarak bundan böyle hiçbir cemaatin devlete sızmasını istemiyor, din işlerinin tamamen devletimizin kontrolünde kalması gerekliliğinin altını ısrarla çiziyoruz. İster kamu, isterse de özel sektörde sadece liyakat ve ahlakın esas alınmasını; bunun dışındaki tüm gizli ve kirli hesapların son bulmasını bekliyoruz. Bu açıdan da bakıldığında 15 Temmuz yine bir milat olacaktır.

Diğer taraftan, bu süreçte Kahramanmaraşlı iş insanları olarak bizlere düşen görev ise, ülkemizin aydınlık geleceği için daha çok üretmek, daha çok değer yaratmak ve devletimize sonuna kadar sahip çıkmaktır.  KASİAD olarak dün olduğu gibi, bugün ve yarın da sonuna kadar devletimizin ve milletimizin yanında olacağız. Hain terör örgütleri ile mücadelede üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Bu açıdan da bakıldığında da 15 Temmuz yine milat olacaktır.

Tüm bu düşünceler ışığında, bir kez daha, Başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz." Dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER