google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Karaküçük ve Öksüz Pazarcık’ta

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Kemal Karaküçük ve Yönetim Kurulu üyeleri, Pazarcık İlçesi’ne bağlı Akdemir Mahallesi’ndeki Elif Ana (Elif Sugan) Türbesi’nde oğlu Mehmet Dede tarafından verilen İftar Yemeği’ne katıldı.

Karaküçük ve Öksüz Pazarcık’ta
   Alevi kültüründe önemli bir yere sahip olan ve halk arasında Elif Ana olarak bilinen Elif Sugan’ın Türbesi’nde düzenlenen birlik, beraberlik ve kaynaşma yemeğine, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Serdar Zabun, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Akif Gölcü, Sıddık Ciğer, Salih Ziya Gümüşer ve Hüseyin Özdal katıldı.

   İftar sonrası Mihmanlar Cem Evi’nde düzenlenen programda, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük bir konuşma yaparak ‘’Alevi ve sünni kesimi bir araya getirerek bu sıcak atmosferin ortaya çıkarılmış olması, en büyük isteğimiz ve arzumuzdur’’ dedi.

   Ramazan ayının mübarek olmasını, tutulan oruçların kabulünü dileyen Karaküçük, bu ayın İslam alemi için, Peygamber Efendimiz ve Ehl-i Beyt’i daha yürekten anlamak adına çok önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz milli bütünlüğümüzün vazgeçilmez parçasıyız. Alevi’nin vazgeçilmez dostu Sünni, Sünni’nin vazgeçilmez dostu Alevi’dir.” dedi.

   Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise, ‘’Biz böylesi çalışmaların, bir araya gelmelerin, insanca yaşamanın,  toplumlararası diyaloğun hasretini çekiyoruz. Bu iftarı düzenleyen Alevi Cemaati Temsilcilerini kutluyorum, her zaman yanınızda olduğumuzu da samimiyetle ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

   Hoşgörü ve sevginin, toplumların vazgeçilmezi arasında olduğunu söyleyen, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Elif Ana’nın oğlu Dede Mehmet Ocak: “Yunus Emre, Mevlana ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi önemli şahsiyetler, daha önce bu birlik ve beraberliği yürütmüşlerdi. Daha sonra 70 yıl bu birlik ve beraberliği yürüten Elif Ana’nın bir evladı olarak biz de bugün ayrı gayrı olmadığımızı göstermek için gerekli çabayı göstereceğiz.” dedi.

   Alevi sûnni dayanışmasının bir tezahürü olarak Elif Ana Türbesinde düzenlenen iftar yemeğine, iş adamlarımızın yanı sıra Vali Vekili Erkan Bulgan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman OKUMUŞ, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İl Müftüsü Muhammed Gevher katıldı. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen iftar yemeği programı, samimi ve sıcak bir ortamda ve iftar sonrası cem evinde düzenlenen programla devam etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER