Karaküçük; Nice Büyük Devlet Adamlarının Yetiştiricisi Öğretmenlerimizdir

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük: “Öğretmenlik mesleğinin eğitim ve kültür tarihimizde çok müstesna bir yeri bulunmaktadır. İnsanlık abidesi olan öğretmenlerimizin yetiştirdiği nice büyük şahsiyet ve devlet adamlarına sahip necip bir milletiz” dedi.

Karaküçük; Nice Büyük Devlet Adamlarının Yetiştiricisi Öğretmenlerimizdir
24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, insanlık abidesi bir mesleğin adının öğretmenlik olduğunu söyledi.

Başkan Karaküçük mesajında şunlara yer verdi: “Bilginin kaynağı olan öğretmenlerimiz toplumun aynasıdır. Milletimizi yetiştiren bilginin sanatkarları, söz konusu bu ulvi vazifeyi tercih ederek, topluma faydalı bireyler yetiştirmek için büyük bir tutkuyla mesleklerine sarılıp insanlara; bilgi ve Dünya'nın kapılarını aralamışlardır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş ve demokratik bir toplum oluşturmak adına en büyük sorumluluğu kuşkusuz öğretmenlere yüklemiştir. Vazifelerini en iyi şekilde icra eden öğretmenlerimiz, bugün sahip olmaktan gurur duyduğumuz, maddi ve manevi her anlamda en büyük zenginliğimiz olan yeni nesilleri yetiştirmektedirler. Bu nesillerin önderliğinde yoluna devam eden Yeni Türkiye'miz, dünyanın parmakla gösterilen sayılı devletleri arasında yerini almış durumdadır. Öğretmenlerimizin, geleceğimizin güvencesi olduğu gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkartmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, eğitim neferlerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum” 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER