Karaküçük; AA Dünyanın En Prestijli İlk Beş Ajansı İçerisinde

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Anadolu Ajansının tarafsız, ilkeli ve doğru haberciliğin öncüsü olduğunu ve herkesin gıpta ile baktığı, dünyanın en saygın beş ajansı içerisinde olduğunu söyledi.

Karaküçük; AA Dünyanın En Prestijli İlk Beş Ajansı İçerisinde
Karaküçük, Anadolu Ajansının kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, ajansın Kurtuluş Savaşının en çetin geçtiği günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri ile kurulduğunu belirtti.

10 dilde yayın yapan günlük ortalama 2 bin haber geçerek, küresel 5 ajans arasında gösterilen Anadolu Ajansının 96’ıncı yaşını kutlayan Karaküçük şöyle konuştu: “1920’de Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Anadolu Ajansı (AA) bugün dünyanın en köklü haber ajanslarından biri. 6 Nisan 1920'de kurularak 96 yıllık köklü tarihi boyunca kuruluş ilkelerinin yanı sıra basın meslek ilkelerine de sadık kalarak sürekli güçlenerek büyüyen ve Türkiye'nin saygın haber ajansı olan Anadolu Ajansı, üstlendiği tarafsız ve doğru habercilik öncülüğünü en başarılı şekilde gerçekleştirmiş ve bugün hepimizin gurur duyduğu bir ajans haline gelmiştir. Anadolu Ajansının 96. kuruluş yıl dönümünü kutlar, yayın hayatına başladığı günden bu yana emeği geçen, başarılı hizmetler gerçekleştiren her kademedeki tüm çalışanlarını en içten dileklerimle tebrik eder, mutluluk ve başarılar dilerim."
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER