google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş'ta Seracılık Gelişiyor

Kahramanmaraş’ta Neden Seracılık Olmasın Diyerek Seracılığa Başlayan Örnek çiftçi Necip DURAN kurduğu sera ile öncü oldu.

Kahramanmaraş'ta Seracılık Gelişiyor
Türkoğlu İlçesi Kadıoğlu çiftliği mahallesinden, daha önceleri Antalya Kumluca’ya seracılık yapmaya giden örnek çiftçi Necip DURAN seracılık neden Kahramanmaraş’ta olmasın diyerek, Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi Kadıoğlu mahallesinde kendi serasını kurdu.

2007 yılında ilk serasını kuran çiftçi Necip DURAN; Daha önce 2000’ yılında Antalya’nın Kumluca ilçesinde seracılığa başlamıştım, 16 yıldır seracılıkla uğraşıyorum 2007 yılında, Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün destekleri ile Kadıoğlu çiftliğine kendi seramı kurdum o zamanlar tek başıma seracıydım şimdi ise 200 dönüm sera oldu. Bütün köylüleri, akrabaları seracılığa teşvik etmek için elimden gelen gayreti gösterdim ve şimdi 200 dönüme sera var. Seracılığın her geçen yıl modern bir şekilde artarak devam ettiğini belirten Duran; bölgemizde ciddi bir Pazar oluşmaya başladı bölgemize tüm tüccarları davet ediyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER