Kahramanmaraş'a Dondurma Müzesi Kurulacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, dondurma müzesi kuracaklarını söyledi.

Kahramanmaraş'a Dondurma Müzesi Kurulacak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Lokali’nde Lokantacılar ve Pastaneciler Odası Başkanı Erdal Kambur ile dondurma ve gıda sektörünün ileri gelenleriyle toplantı düzenleyen Başkan Erkoç, Kahramanmaraş’ta gıda sektöründe Organize Sanayi Bölgesi kurmak için kolları sıvadıklarını söyledi.
 
Toplantı sonrasında bir değerlendirmede bulunan Başkan Erkoç, özellikle dondurma üreticilerine, biber üreticilerine, tarhana, yoğurt, peynir ve mandıra işletmecilerine bir alan oluşturmak istediklerini belirterek, "Gıda alanındaki tüm sektörlere, yani makarna fabrikası da olabilir un fabrikası da olabilir, tüm gıda sektörlerine yönelik bir alan oluşturalım dedik. Arkadaşlarımıza bir alan önerdik ve arkadaşlarımız da bu alana olumlu baktılar. Bu alan üzerinde çalışmalarımız devam edecek" dedi. 
 


Türkiye'nin dünya çapında çok önemli dondurma markalarına sahip olduğunu hatırlatan Başkan Erkoç, "Bu başarının devamı olarak Türkiye’mizin ve Kahramanmaraş’ımızın bu üretimiyle tanınması için bir dondurma müzesi yapacağız. Geçenlerde Belçika’ya gittiğimde orada bir çikolata müzesi görmüştüm. Kahramanmaraş’ta da dondurmanın serüvenini anlatan bir müze kuracağız. Dondurma sektörüne gönül veren insanlarla da istişare ederek güzel bir konseptle bir dondurma müzesi kuracağız" diye konuştu. 
 
Bunun yanı sıra dondurma akademisi de  açacaklarını kaydeden Başkan Erkoç, şöyle devam etti:
 
"Bununla ilgili çalışmalarımız hızla devam etmekte. Dondurma bizim için çok önemli bir ürün. Kahramanmaraş’a ve Türkiye’ye çok önemli katma değer sağlayacağı inancındayız. Zaten şu anda sağlamakta biz bunu artırma gayretinde olacağız. İstişare ederek Kahramanmaraş’ta sanayici sayısını hızla artırma gayreti içindeyiz. Küçük sanayi işletmelerimizin büyük sanayi tesisi olmaları yolunda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” 
 


Kahramanmaraş Lokantacılar ve Pastaneciler Odası Başkanı Erdal Kambur ise yaptığı açıklamada, “Başkanımızla birlikte güzel bir ortamda güzel konulara değindik. Gerçekten Kahramanmaraşımızı seven başkanımızın bize sunduğu önerilerle değerlendirme yaptık. Bu değerlendirme sonucunda da gıda sektörü ile alakalı aldığı kararlarda kendisini destekleyeceğimizi söyledik. Gerçekten kendisi bir ay yıldızlı bir ürünümüze bir ay yıldız daha katma yönünde görüşleri var. Gıda sektörü konusunda bize her türlü desteği vereceklerini söylediler. Biz de Oda olarak kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER