“Kahramanmaraş Denince Akla KSÜ Gelmeli”

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünün “Edeler Diyarını Gezelim” projesi kapsamında Üniversitemizi gezen Nurhak ilçesinden gelen lise öğrencileri Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci ile bir araya geldi.

“Kahramanmaraş Denince Akla KSÜ Gelmeli”
Gezi grubunda yer alan Nurhak Çok Programlı Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Fatma Kurt “Marmara Üniversitesi Denince akla nasıl büyük bir üniversite geliyorsa, Kahramanmaraş denince KSÜ gelmeli” sözleriyle Rektör Deveci’nin takdirini kazandı.

KSÜ Rektörü Deveci rektör olmadan önce kendisinin en önemli hedeflerinden olan ve halen en büyük hedefleri arasında yer alan Marmara Üniversitesi gibi Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olma vizyonunu dile getiren Fatma Kurt’tan bu ifadeleri işitmekten çok memnun olduğunu ifade etti. Rektör Deveci “Eğer inanır ve çok çalışırsak hiçbir hedef ulaşılmaz değil. Yeter ki kendinize inanın ve bu uğurda azimle çalışmayı sürdürün. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olması ancak bizlerin özverili çalışmalarıyla mümkün olur” dedi. 

Genç neslinde aynı inanç ve hedefte olmasının Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adına umut ve gurur verici olduğunu vurgulayan Rektör Deveci, Fatma Kurt’a üniversite eğitimi süresince burs sözü verdi.

KSÜ Rektörüne teşekkür eden Kurt “Bu Üniversitede okuyarak inşallah, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin adını Türkiye’de hatta dünyada duyurmak istiyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER