google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş “Bi’ Dünya Umut”lanıyor

"Bi" Dünya Umut " topluluğu olarak İstanbul’dan üniversite öğrencilerinin oluşturduğu sosyal sorumluluk platformu üyeleri Kahramanmaraş'a geliyor.

Kahramanmaraş “Bi’ Dünya Umut”lanıyor

"Bi" Dünya Umut " üyeleri 25 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'ne bağlı Çakıroğlu İlk ve Ortaokulu'nda olacak. Beş gün boyunca 30 kişilik "Bi" Dünya Umut gönüllüsü olarak orada Çakıroğlu’nda kalacak olan grup, burada bir takım etkinlikler yapacak.

Konuyla ilgili olarak Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak yaptığı açıklamada: "Türkoğlu ilçemiz Çakıroğlu Mahallesinde "Bi Dünya Umut" topluluğu gönülleri çeşitli etkinlikler yapacaklar. Tüm köy halkının davetli olacağı bir program düzenleyerek tiyatro, açık hava sineması gibi etkinliklerin yanında sınıf içi yapılacak. Platform üyeleri Kardeşlerimizle birlikte bu etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Ardından her"gökyüzü boyama (color-up)" etkinliği gerçekleştirilecek. Platform üyeleri beş gün boyunca Çakıroğlu İlk ve Orta okulu öğrenci ve velileri ile birlikte vakit geçirecekler. " ifadelerine yer verildi.

"Bi" Dünya Umut " topluluğu etkinlik kapsamında yerel yöneticilerini ziyaret edecekler platform üyeleri ayrıca Kahramanmaraş’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini de keşfedecekler.

Etkinliğin tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=rBb6Pz2FmQc

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER