google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kadın Platformu’nun Yeni Başkanı Zeynep Arıkan

Kahramanmaraş Kadın Platformu Olağan Genel Kurulunda Başkan Kibar Özdemir, bayrağı Zeynep Arıkan’a teslim etti.

Kadın Platformu’nun Yeni Başkanı Zeynep Arıkan

Kentte faaliyet gösteren Kadın Derneklerinden oluşan Kahramanmaraş Kadın Platformu olağan Genel Kurulu, Cuma günü platform binasında gerçekleştirildi.

5 yıldır Platformun Başkanlık görevini yürüten Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Kibar Özdemir tekrar aday olmadı. Platform üyelerinin ortak talebi üzerine Kahramanmaraş Lisesi Mezunları Derneği Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyesi Zeynep Arıkan platformun yeni başkanı seçildi.

Genel Kurulun ardından yaptığı konuşmasında yeni Başkan Arıkan’a hayırlı olsun dileklerini ileten Özdemir; “Bundan sonraki süreçte Zeynep Arıkan’la birlikte yürüyeceğiz. Başarılı olacağına inanıyorum. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Özdemir, konuşmasının devamında şu ifadelere yerdi: “Kadın Platformunu 5 yıl önce 15 tane sivil toplum örgütü bir araya gelerek kurduk.  Bu oluşumu organize ederken, temel amacımız Kahramanmaraş’taki kadın hareketini, birlik beraberliğini güçlendirmek, bu anlamda da ortak aklı egemen kılmaktı.  Gerçekten de bu süreç zarfında bu 15 STK güzel işler yaptı. Birçok özel günde ortak etkinlikler düzenledik, ortak bildiriler yayımladık. Kahramanmaraş’ın toplum yararına çıkarının olduğu her noktada bir araya gelmeyi başarabildik.

Bu platformun çatısı altında 15 dernekte her siyasi görüşten insanlar var ve buradaki ortak paydamızda kadınların siyaset üstü konumlanabileceğini göstermekti. Bunda da son derece başarılı olduk. Bu süreç zarfında yanımızda yer alan dernek başkanlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman için emeklerini desteklerini esirgemediler.

Aynı zamanda,  hem belediye başkanımızın hem de sayın valimizin eşi her zaman yanımızda oldular. Gayretleriyle destekleriyle bizi motive ettiler, güç kattılar. Bizim için destekleri çok kıymetliydi. Emniyet Müdürümüzün, Alay Komutanımızın, Vali Yardımcımızın eşleri de, bizim her türlü etkinliğimizde yanımızda yer aldılar. Bu vesileyle onlara da şükranlarımı iletmek istiyorum.

Kahramanmaraş adına Bir ilki başardık ve “Kadınlar bir araya gelemez ortak eylem yapamaz ortak düşünemez ortak aklı geliştiremez” cümlesini çürütmüş olduk.

Bu yeni dönemde de değerli arkadaşımız Zeynep Arıkan’ı seçtik. Deneyimlidir. Daha önce Kent Konseyi Başkanlığı yaptı arkadaşlarının üzerinde ittifak ettiği bir aday oldu. O da sağ olsun bizi kırmadı. Bundan sonraki dönemde Zeynep hanımla birlikte hep beraber yürüyeceğiz emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Arıkan da yaptığı konuşmasında, Özdemir’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek: “Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında birlikte çalıştığımız başkanlarımızla müteşekkil olan, platformumuzun başkanlığını başarıyla yürüten Kibar Özdemir’in görevinden ayrılması ile üyelerimiz bu görevi şahsıma tevdi etmişlerdir.

Ben de bu vesileyle Kibar Özdemir’e platformumuzu bugüne kadar başarı ile temsil etmesi ve yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı, şahsım ve platformum adına şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

Sivil toplum örgütlerinin şehir yönetimine olan katkısındaki önemi ve bunun farkındalığını göstermek adına, çalışmalarımıza aynı şevk ve heyecanla devam edeceğiz” diye konuştu.

Birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapan, kamuoyunun da yakından tanıdığı Zeynep Arıkan, Kahramanmaraş Lisesi Mezunları Derneği Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyesi. Daha önceleri ise Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanlığı görevini yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER