google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kaçak Su Kullanımına Taviz Yok

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Mustafa ALTUNOK, içme suyunun tasarruflu kullanılması ve kaçak su kullanımı konusunda birtakım açıklamalarda bulundu.

Kaçak Su Kullanımına Taviz Yok
 ALTUNOK, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Suyun tasarruflu kullanılması konusunda her vatandaşımıza görev düşmektedir. Günümüzde küresel ısınma, hızlı nüfus artışı, su ihtiyacının artması gibi nedenler her geçen gün suyun önemini daha da artırmaktadır. Su kaynaklarımızın sınırlı olması bizleri suyu daha tasarruflu kullanmaya yöneltmektedir. Suyumuzun her damlasına sahip çıkmak konusunda herkese görev düşmektedir. Park ve bahçe sulamalarını akşam saatlerinde yapalım. Bozuk musluklarımızı tamir edelim. Duş sürelerimizi kısa tutalım. Tıraş olurken ve diş fırçalarken suyu açık bırakmayalım. Bulaşıklarımızı elde değil makinede yıkayalım. Suyumuzun boşa akmasına müsaade etmeyelim.”
Kaçak su kullanılmasına taviz yok

“Vatandaşlarımız şebeke suyunu mutlaka su sayacından geçirmelidir. Su sayacından geçirilmeden alınan sular kaçak olarak addedileceği için Türk Ceza Kanununun 163. Maddesine istinaden Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır. Yapılan suç duyurusu neticesinde mahkemeler tarafından Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince 1 ile 3 yıl arasında hapis, 5.000 ile 15.000 TL arasında adli para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.’’

‘’KASKİ Genel Müdürlüğü olarak gerek kaçak su kullanımı gerekse su israfının sonuna kadar karşısındayız. Bu amaçla kaçak su ekiplerimiz 7/24 çalışmalarını sürdürmektedirler. Kaçak kullanımlar suyun maliyetini artırmakta ve suyun pahalı olmasına neden olmaktadır. Kaçak kullanımların önüne geçebilmek için duyarlı vatandaşlarımızın bize destek olması büyük bir önem arz etmektedir. Kaçak Su kullananların Alo 185 hattına veya www.maraskaski.gov.tr  internet adresine bildirilmesini duyarlı vatandaşlarımızdan özellikle talep ediyorum’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER