İşte Pazarcık'ta TOKİ Konutlarına İlk Kazmanın Vurulacağı Tarih !

Daha önce ön başvuru ile 207 adet yapılması planlanan Toki Konutları şartların ağır olması sebebi ile ilgi görmemiş ve iptal edilmişti.

İşte Pazarcık'ta TOKİ Konutlarına İlk Kazmanın Vurulacağı Tarih !
İçişleri Komisyonu başkanı Celaleddin Güvenç ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ'ın Ankara'da yoğun girişimleri sonucu TOKİ Pazarcık'ta ön başvurusuz 140 adet konut yapılmasına karar verdi.Kararın ardından harekete geçen Pazarcık Belediyesi Yukarı Pazarcık Alıçtepe Mevkinde 78.000 metrekarelik dev alanı Toki'ye tahsis etti.

Ankara'da bulunan Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ :

Ankara'ya yapmış olduğumuz ziyaretlerde önemli temaslar da bulunduk. Bunlardan bir tanesi de TOKİ içindi. Ankara'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda İdare Başkanı Sn.M.Ergün Turan beyi,İçişleri Komisyonu Başkanımız Sn.Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Sn. Dr. M. İlker Çitil, M.Uğur Dilipak, İmran Kılınç ve Nursel Reyhanlıoğlu ile birlikte ziyaret ettik.Yaptığımız görüşmeler sonucu İlçemize Kazandırdığımız 140 adet TOKİ konutlarının Alıçlı Tepe mevkinde 78.000 metre karelik belediyemiz arazisine yapılmasına karar verildi.Yerin tahsisini Pazarcık Belediyesi olarak gerçekleştirdik.Yapılacak olan 140 Konutun temeline ilk kazmayı Eylül ayında vuruyoruz.Bu büyük projenin ilçemize kazandırılmasında büyük gayret gösteren İçişleri Komisyonu Başkanı'mız abimiz Sn. Celalettin Güvenç ve tüm emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER