İlkokul Öğrencilerinden Mehmetçiğe “Ahde Vefa”

Yahya Kemal İlkokulu öğrencileri, “Ahde vefa” diyerek moral vermek ve her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına askerlerimize yazmış oldukları mektupları Okul müdürümüz Hüseyin Yılmaz, 4-C Sınıf öğretmeni Murat Ardıç ve öğrencileri ile birlikte Kahramanmaraş Garnizon Komutanlığına teslim etti.

İlkokul Öğrencilerinden Mehmetçiğe “Ahde Vefa”
Projenin mimаrı оlan Sınıf  öğretmeni Murat ARDIÇ, yazılan mektuplаrdа; bu duygular Türk milletinin duygularıdır. Çocuklarımız burada huzur içerisinde ders görüyоrlarsa, huzur içerisinde evlerimize gidebiliyоrsak, gеzеbiliyorsak оradaki аskerlerimiz sаyesinde. Onlar orada zor şartlar altında çatışmaya girеrkеn ve acı dolu hаberleri duyarken, rahat ve huzur içerisinde olamayız. Olmamamız gеrеkiyor. Hеpimiz bu duyarlılığa sahip olmalıyız. Bizde burada öğrencilerimle hiç değilse küçüktе olsa onlara duygularımızı iletmek istedik. Çünkü biz onları çok seviyоruz ve hep onların yanında olacağız” dedi .



Okul Müdürü Hüseyin YILMAZ
; Öğrencilerimiz, minik kalpleriyle vatan için, canını feda eden şanlı askerlere mektup yazdılar.  Bugün sinemalarda duyduğumuz birçok kahramanlardan bahsederiz ya, bizim çocuklarımızın kahramanları aslında Türk askerleri.  Ben bunu gördüm. Bundan gurur ve onur duydum.  Çocuklаrımızı çok doğru yetiştirdiğimizi anladım, dedi.

Kurmay Albay Uzay Şahin;  Ülkemizin içinde bulunduğu zor durumda, öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını mektupla anlatarak biz Mehmetçiklere moral vermesi beni çok duygulandırdı. Bizler sizler için varız. Sizler birer çiçeksiniz. Ülkemizin ve milletimizin geleceğisiniz. Siz değerli öğretmen ve öğrencilerden isteğimiz, Vatanına, milletine, anasına-babasına hayırlı evlat olmanızdır. Pırıl pırıl bu öğrencileri gördükten sonra buna olan inancım daha da pekişmiştir, dedi.

Daha sonra Şahin, mektup yazan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER