google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ilıca’ya Bayram Müjdesi

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen programla Ilıca mahallesinde esnaf ve tatilcilerle bayramlaştı. Yöre sakinlerine ‘yol’ müjdesi veren Kaynak, “Gelecek yıl inşallah tatilcilerimiz buraya çok daha rahat bir ulaşımla gelecekler” dedi.

Ilıca’ya Bayram Müjdesi
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, bayram tatili için geldiği memleketi Kahramanmaraş’ta Onikişubat ilçesinin turizm beldesi Ilıca Mahallesini ziyaret etti. Burada esnaflar ve tatil için gelen vatandaşlarla bayramlaşan Kaynak, Ilıca’nın sadece Kahramanmaraş için değil, bölge için de önemli bir turizm merkezi olduğunu söyledi.Burada Vatandaşlara hitap eden Kaynak, Ilıca’nın kendisi için her zaman ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Ben ailemin her yıl gelmesi dolayısıyla 6 yaşından beri her yıl Ilıca’ya gelirim. Ilıca’ya her ziyaret, her gidiş bize söylendiğinde içimiz kıpır kıpır olurdu. Yine şunu söyleyeyim ki her seferinde aynı duygularla buraya geliyorum. Çünkü Ilıca Maraş’ımızın yüz akı olan yerlerinden bir tanesi. Her kes mal emniyeti içerisinde, can emniyeti içerisinde burada tatilini yapar. Ilıcayı böyle emin bir belde haline getiren, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca Ilıca sadece Maraşlıların bir değeri değil. Adıyaman’dan, Gaziantep’ten, Siirt’ten birçok yerden vatandaşımız tatillerini hem de sağlık turizmi olarak burada geçiriyorlar. Dolayısıyla Ilıca sadece Maraş ve Maraşlı için önemli değil bölgemiz ve Türkiye’miz için de önemli. Bizler de bu değerin bilincindeyiz” diye konuştu.Ilıca Mahallesine yapılan yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e de teşekkür eden Kaynak, Ilıcalılara bayram müjdesi vererek, bölgenin ulaşım probleminin tamamen ortadan kaldırılması için de çalışmaların hızlandırılması talimatını verdiğini söyledi. Kaynak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Az önce başkanım açıkladı, ‘6 milyondan fazla yatırım yaptık’ dedi. Hanefi Bey bizim en cömert belediye başkanımız. Bu 6 trilyonla yetinmeyin¸ daha da çok isteyin. Emin olun biz de bize düşen şeyleri gerçekleştireceğiz. Benim il başkanlığım döneminde ılıca belediyemizle müştereken, özel idaremizin imkanlarıyla burada yol çalışması başlatmıştık. Gerçekten Suçatı’ndan buraya gelen yol Ilıcaya ve bize yakışan bir yol değil. Geçtiğimiz yıl Grup Başkanvekilimiz ve Kültür ve Turizm Bakanımız olan Mahir Ünal Bey açıklamıştı. Aslında bu yol karayolları yatırım programında. Ancak projesinin gecikmiş olduğunu öğrendim. Biz de bir söz vardır, ‘gidilen yere eli boş gidilmez.’ Ben de çam sakızı çoban armağanı buraya eli boş gelmemek için dün Karayolları Bölge Müdürümüzle görüştüm. Proje için bir yıl öngörülmüş. Bölge müdürümüze bu projeyi yılsonuna kadar istediğimi ve yılbaşından sonra da yola başlanmasını istedim. İnşallah gelecek sezon insanlarımız buraya daha rahat gelsin. Arzumuz bu. İnanıyorum ki bu yol yapıldığında buraya gelen insanlarımız ülkemizin bir mücevher sergisinden geçiyor gibi gelecekler. Çünkü Menzeletin, Ali Kayası’nın cam yeşili rengini başka bir yerde görmemiz mümkün değil. O nedenle birinci meselemiz bu yol. İnşallah gelecek yıl Allah nasip ederse burada buluştuğumuzda orada faaliyetin başlamış olduğunu hep birlikte görürüz. Tabi bunun için neye ihtiyaç var. Bunun için istikrarlı bir yönetime, hükümete ihtiyaç var. Dirayetli yöneticilere ihtiyaç var. Bakın belediye başkanımız sizler destek verdiniz seçildi ve şükürler olsun bütün belediye Başkanlarımız gibi hizmet görevini yerine getiriyor. Bunlar imkan meselesi. Hep birlikte size hizmet etmeye devam edeceğiz.”“BİZLER HİZMET EHLİYİZ, HİZMETKARIZ, SİZLER DE EFENDİLERSİNİZ”
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise Ilıca Mahallesi’ne yapılan yatırımlar hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Ilıca Mahallesine 2 yıl da 6 milyon 200 bin TL’lik belediye yatırımı yapıldığını dile getiren Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bütün amacımız Sayın Başbakan Yardımcımız ve iktidarımızla beraber bütün mahallelerimizi olduğu gibi Ilıca Mahallemizi de daha yaşanılabilir, daha güzel, daha iyi bir ortamda tatil yapılabilir bir yer haline getirmek için çalışıyoruz. İşin doğrusu 2 yıldan bu yana Ilıca mahallemize 6 milyon 200 bin TL’lik yatırım yapmışız. Emin olun ki bu rakam cumhuriyet tarihinde yakalanamayan bir rakam. 97 bin metrekare kilitli parke yapmışız, bin 250 metrekare kaldırım yapmışız, bin 500 metrekare bordür yapmışız. 3 bin 500 metrekare yeşil alan yapmışız. Yaptığımız Allaha şükür sayılamayacak kadar çok. Ama bütün amacımız biraz önce de söylediğim gibi Ilıca mahallemizi, hem tatilcilerimiz için hem de buradaki vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek. Daha düzenli, daha temiz bir mahalle yapmak. Onun için buradayız. AK Parti iktidarları, AK Partili belediyeler sizler için burada, hizmet için burada. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘bizler hizmet ehliyiz, hizmetkarız, işin efendisi sizlersiniz. İşte bugün de Sayın Başbakan Yardımcımızın önderliğinde sizlerle beraberiz. Sizlerle beraber olmakta bizler için mutluluk ve çok güzel bir onur vesilesi. Allah sizleri var etsin. İyi ki varsınız.”Başbakan Yardımcısı Kaynak ve Başkan Mahçiçek daha sonra vatandaşlarla sohbet ederek, Türk Bayrağı hediye etti. Programa Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, BARO Başkanı Vahit Bağcı, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve teşkilat üyeleri katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER