Havaya Ateş Açanlara Ceza Yağdı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düğünlerde ve asker uğurlamalarında silahla havaya ateş edenlerle ilgili önlemler arttırıldı. Kurallara uymayanlar hakkında adli işlem yapılarak para cezası kesiliyor.

Havaya Ateş Açanlara Ceza Yağdı
Alınan bilgilere göre, düzenlenecek düğünlerin sorumluları polis merkezlerine çağrılarak uyulması gereken kurallar yazılı olarak imzalatılıyor. Uyarı yazısında "Yapılacak eğlencelerde silahla ateş etmek, havayı fişek atmak ve gürültü yapmak, araç kornaları ile klakson çalmak, yolu kapatmak" gibi konuların kesinlikle yasak olduğu, aksi yönde davrananlara adlı ve idari işlem yapılacağı bildiriliyor.

Her düğün ve asker uğurlama etkinliğine sivil polisler gönderilerek kurallara uymayanlar suçüstü yakalanıyor. Kahramanmaraş’ta son 1 hafta içerisinde silahla ateş ederken suçüstü yakalanan 22 kişiye işlem yapılırken, 12 kuru sıkı tabanca, 5 adet av tüfeği ve çok sayıda fişek ele geçirildi. Silahla ateş eden kişilere, "Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Düşürmek " suçundan çeşitli cezai işlemler uygulanırken, 32 kişiye gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmekten Kabahatler Kanunu kapsamında adlı işlem uygulandı.

Polis ekipleri tarafından denetimlerin devam ettiği bildirilirken, emniyet görevlileri mutlu günlerin acıya dönüşmemesi için düğün sahiplerinin ve katılanların bu tip olumsuz hareket edenleri uyarmaları için duyarlı davranmaları talep edildi.

Öte yandan trafikte kurallara uymayan 80 motosiklet kullanıcısına da ceza yazılırken, 40 motosiklet trafikten men edildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER