google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Hasancıklı-Üniversite Bölgesinde Atık Su Tesisleri Tamamlanıyor

KASKİ Genel Müdürlüğü; Üngüt, Kılavuzlu, Üniversite ve Hasancıklı bölgelerindeki kanalizasyon hattı inşaatlarının tamamlanmasının ardından atıksuların terfileri için başlatılan terfi merkezleri inşaatında sona geldi.

Hasancıklı-Üniversite Bölgesinde Atık Su Tesisleri Tamamlanıyor

Kahramanmaraş'ın alt yapısını güvence altına almasına için çalışmaları sürdüren KASKİ Genel Müdürlüğü, Hasancıklı-Üniversite bölgesinde kanalizasyon altyapısı bulunmayan yerleşim yerlerinin alt yapı ihtiyacının giderilmesi ve atık suların Kahramanmaraş Atık Su Arıtma Tesisine deşarjı için başlatılan çalışmaların sonuna geldi. Bölgede toplam 16.5 km kanalizasyon hattı inşaatını tamamlayarak işletmeye alan KASKİ Genel Müdürlüğü, kılavuzlu bölgesinin Atık Su Arıtma Tesisi ile arasındaki kot farkından dolayı terfi ettirecek olan atık suları için inşa edilen 2 adet terfi merkezinin de tamamlanmasıyla kanalizasyon sularının oluşturduğu çevre kirliliğine son verilecek.

Terfi Merkezleri inşaatını büyük oranda tamamlayan KASKİ Genel Müdürlüğü, tesisleri önümüzdeki günlerde işletmeye alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER