google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Hanımlardan "Haydi Türkoğlu, Türkmenlerle El Ele" Kampanyasına Destek

Türkoğlu Kadın Akademisi Derneği Üyeleri ve AK Parti Kadın Kolları İlçe yönetimi, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret ederek, Belediyenin başlatmış olduğu 'Haydi Türkoğlu, Türkmenlerle El Ele' adlı proje kapsamında Türkmenlere battaniye yardım kampanyasına destek verdiler.

Hanımlardan
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Belediyemizi, Türkoğlu Kadın Akademisi Başkanlığı  ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ettiler. Kendilerine çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. 

Hanımefendiler bir toplumun gelişmişliğini gösterir. Sosyal hayata adapte olan, sosyal hayatta ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olan toplumlar, bence gelişmiş toplumlardır. Türkoğlu’muzda  3 yıl  önce kurulan Kadın Akademisi faaliyetlerine devam ediyor.

Türkoğlu’muzun eksik olan noktalarında ve Türkoğlu’nun tanıtımda büyük emekleri geçiyor, ben kendilerine çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Türkoğlu Belediyemiz de, kadınlarımızla ilgili yapılan projelerde, her zaman kendilerinin destekçisi olduk. Bu zamana kadar yeni doğan bebeklerimize ‘Hoş Geldin Bebek Seti’, yeni evlenen çiftlerimize 1000 kişilik Nikah sarayı ile birlikte mutluluk ormanı ağaç dikimi, erkek çocuklarımızın 12. sünnet şöleni gibi,  her alanda belediye olarak katkıda bulunuyoruz. 

Onlara verdiğimiz değeri ve önemi göstermek için belki de, Türkiye’ deki belediyeler içerisinde sadece bayanlarımızın faydalandığı Kadın Akademisi parkını hizmete sunduk. Buranın daha aktif işlevsel hale gelmesi için de yeni yeni projeler üretiyoruz. En son Suriye’deki kanlı savaştan göç eden ve Kahramanmaraş ve ilçemizde yaşayan Türkmen kardeşlerimize kışın üşümeleri için battaniye Kampanyası düzenlediler. Bizde belediye olarak bu kampanyanın içerisindeyiz. Aktif bir şekilde battaniye kampanyasına destek verdiklerinden dolayı, ayrıca kadın akademisi üyelerinin değerli  hanımefendilerine  çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.” Diyerek konuştu.

Kadın Akademisi Dernek Üyesi Fatoş Esertaş ise; “Bugün  burada Türkoğlu  Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Bu sosyal dayanışma ve destekleme unsurunda gerçekten başı çektiği için bizi motife ettiği için kendilerine teşekkür ediyoruz. Hem akademimizin üyeleri ve ayrıca diğer toplum kuruluşları Türkoğlu’nda bu kampanyaya dahil oldular. Gerçekten  canı gönülden çalıştılar. Ayrıca Türkoğlu Belediyesinde de çok güzel çalışmalar var.Bu vesile ile ilgili Türkoğlu’na yapılan ve yapılacak olan çalışmaları izledik. Ayrıca tamamlananlarda güzel, buna örnek gösterecek olursak,  yeni belediye binamız çok güzel, Allah Türkoğlu’na hayırlı işler ve çalışmalar yapmayı nasip etsin. Türkoğlu halkı adına Belediye Başkanımıza, sizlerin ve diğer bayan arkadaşların huzurunda teşekkür ediyorum. Çalışmalarından dolayı gerçekten müteşekkiriz. Bu çalışmaların devamını diliyoruz.” dedi.

Türkoğlu Kadın Akademisi Derneği ve AK Parti  Kadın Kolları Yönetim kurulu üyeleri, battaniye yardımında bulunduktan sonra program sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER