google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Gölette Boğulan Vatandaşı İtfaiye Dalgıçları Çıkardı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi dalgıçlarının gölette boğulan bir vatandaşın cansız bedenini çıkardıkları belirtildi.

Gölette Boğulan Vatandaşı İtfaiye Dalgıçları Çıkardı
 Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi.

‘’21 Temmuz Salı günü, saat 17.11’de, Pazarcık İlçesi, Peri Mevkii’nde bir vatandaşın gölette kaybolduğu ihbarı gelmesi üzerine, İtfaiye dalgıç ekibimiz 45 dakikada olay yerine ulaşarak arama-kurtarma çalışmalarına başladı.

Yaklaşık yarım saat süren çalışmadan sonra, M.B (60) isimli vatandaşın cansız bedeni 5 metre derinlikten çıkarıldı. 112 ekibinin vatandaşımızı hayata döndürme çabaları sonuç vermedi.

Yapılan soruşturmada; M.B’nin, gölet yakınlarında bulunan tarlada kurumuş otları temizlediği, bir süre sonra ortadan kaybolduğu, başka bir tarlada çalışan vatandaşların kendisini uzun süre görmemesi üzerine aramaya başladıkları ve gölet kenarında elbiselerini bulunca yetkililere haber verdikleri bilgisine ulaşıldı.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada;Böyle acı olayların yaşanmaması için, vatandaşlarımızın yüzme ve serinleme ihtiyaçlarını baraj, gölet yada akarsularda değil, güvenlik tedbirlerinin alındığı, Büyükşehir Belediyesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün havuzlarında ya da özel yüzme havuzlarında karşılamaları, bu hususta çocuklarımızın ve gençlerimizin ebeveynler tarafından mutlaka uyarılmaları gerektiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER