Göksun’da Kudüs Protestosu

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması Göksun’da da protesto edildi.

Göksun’da Kudüs Protestosu
AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından cuma namazı sonrası Fatih Cami bahçesinde düzenlenen protestoya katılan kalabalık, Amerika ve İsrail aleyhinde sloganlar attı.

AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Ünal, yaptığı basın açıklamasında, ABD tarafından alına kararın bölgemizdeki barış ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğunu söyledi.Kararın insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu karar bölgemizdeki barış ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Asla kabul görülemez olan bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanlara iradelerini esir etmek isteyenler tarihte defalarca oldukları gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın haremi izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türk'ü ile Kürt'ü ile Arap'ı ile Çerkesi ile tüm Müslümanlara Selahattin Eyyubi ruhunun karşılarına dikildiğini göreceklerdir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların, iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olunabilecektir.”

Yapılan basın açıklamasının ardından Kudüs ve Müslümanlar için dualar edildi.

Basın açıklamasına Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Belediye Meclis Üyeleri, Parti Yöneticileri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER