google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Göksun 38. Karakucak Güreş Festivali İptal Edildi

Göksun Belediyesi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde başlayan ve devam eden terör olayları nedeniyle 16 Ağustos Pazar günü düzenlenecek olan Göksun 38. Karakucak Güreş Festivali etkinliklerini iptal ettiğini bildirdi.

Göksun 38. Karakucak Güreş Festivali İptal Edildi
 Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, yaptığı yazılı açıklamada; "Ülkemizde son günlerde şehit edilen askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı, yaralı asker, polis ve vatandaşlarımıza de acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırıları gerçekleştirenleri lanetle kınıyorum. Ülkemizin istikrarını ve milletimizin huzurunu bozmak isteyen mihraklar hiçbir zaman bu amacına ulaşamayacaklardır” dedi.

Başkan Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İlçemizde tarihi geçmişi 100 yıl öncesine dayanan ve 38’incisini 16 Ağustos tarihinde gerçekleştirmeyi planladığımız Göksun Karakucak Güreş Festivalini ülkemizin içinde bulunduğu hassas durum nedeniyle ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi biz de iptal etme kararı aldık. Festivalimizi bekleyen vatandaşlarımızın ve festivale hazırlanan güreşçilerimizin aynı duygu ve düşüncelere hassasiyet göstereceklerini ve bizi anlayacaklarına inanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER