Gaziantep’e “Gazi” Unvanı Verilişi

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Gaziantep’e “Gazi” unvanı verilişinin 97’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gaziantep’e “Gazi” Unvanı Verilişi
 Prof. Dr. Dağlı, “Tarihimiz boyunca, büyük mücadelelere sahne olan vatanımızda, bağımsızlık için her şehrimiz ayrı bir kahramanlık örneği vermiştir” dedi.

Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı’nda verdiği bağımsızlık mücadelesinin ise tarihte çok daha farklı bir yeri olduğun ifade eden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Dünya üzerinde pek az şehre nasip olacak Gazi unvanıyla taçlandırılan bu mücadelede Antep, 8 Şubat 1921 yılında ‘Gaziantep’ olmuştur. Bu şehirde yaşamaktan ve bu ülke için hizmet etmekten dolayı gururlu ve mutluyuz.

SANKO Üniversitesi olarak Gazişehre yaraşır bir eğitim ve bilim merkezi olma yolunda gençlerimizi yetiştirmeye devam ediyoruz. Amacımız Gaziantep’imizi her konuda dünyada marka haline getirmektir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Gaziantep'i değil, Türkiye'yi kurtardılar.’ Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER