banner998

Dünya Şampiyonu Alaca, Diplomasını Aldı

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi öğrencisi olan Dünya Şampiyonu Hamza Alaca, düzenlene törenle diplomasını ve karnesini Okul Müdürü Cevdet Alperen'in elinden aldı.

Dünya Şampiyonu Alaca, Diplomasını Aldı

Özel Necip Fazıl Temel lisesi 12. sınıf öğrencilerinden  Hamza Alaca katıldığı Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasında Yunan rakibini 10-0 yenerek dünya şampiyonluğunu elde etti. Kahramanmaraş'a 27 yıl sonra Dünya Şampiyonluk madalyası getirdi.  Kahramanmaraş Güreş tarihinde  27 yıl önce 47 kiloda Harun Doğan Dünya şampiyonu olmuştu. 60 kiloda Türkiye'yi  Dünya Yıldızlar Serbest güreş şampiyonasında temsil eden Hamza Alaca finalde Yunanistanlı rakibi Georgios 'yi 10 -0  yenerek Türk bayrağını dalgalandırmıştı.

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi  idarecileri ve öğretmenleri tarafından yapılan bir törenle Hamza Alaca, karnesine ve diplomasını Okul Müdürü Cevdet Alperen'in elinden aldı.

Derslerinde de başarılı olan Hamza Alaca ile gurur duyduklarını belirten Okul Müdürü Alperen, "Güreşçimiz milli olmuştur.Türk bayrağını göndere çektirmiştir.Hamza  Alaca'nın daha büyük başarılara imza atacağı inancı içindeyim. Dünya ve Avrupa da büyük başarılara imza atan öğrencilerimizle gurur duymaktayız. Bu çocuklarımız Ay- Yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırdılar. Ülkemiz ve Kahramanmaraş adına öğrencilerimiz ile gurur duyduğumuzu bir defa daha ifade etek istiyorum. Ne mutlu ki bize böyle güzel ve başarılı öğrencilerimiz var. Bugün Hamza Alaca adlı dünya şampiyonu öğrencimizin diplomasını takdim ediyorum. Bunun yanında yine okulumuz öğrencilerinden  Harun SÖYLER Avrupa 3. sü Halit  ÖZMÜŞ  Avrupa şampiyonu ve Halil GÖKDENİZ  de Avrupa 2.si olmuştur. Şampiyon olan öğrencilerimizi  tekrar tebrik ediyor gözlerinden öpüyorum. Bu arada öğrencilerimizin  başarısında emeği geçen okulumuz Kurucu temsilcisi Galip KÖSE, Okulumuz Müdür yardımcısı Nuh Çetin ,okulumuz   öğretmenlerine , Gençlik Hizmetleri  ve  Okul sporlarına önem veren  Spor İl müdürümüz Ali İhsan KABAKCI BEY'e ve TOHUM  koordinatörü Kadir Gemci Bey ve  güreş hocalarına  teşekkür ederim . Kahramanmaraş'ın değerli basın mensuplarına da vermiş oldukları desteklerden dolayı  özellikle teşekkür ederim." dedi.

 

Okul Müdürü Cevdet Alperen, ayrıca Özel Necip Fazıl Temel Lisesi güreş takımının liseler arası Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER