Dünya Engelliler Günü, Özel Programla Kutlandı

Kahramanmaraş’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Atatürk Meydanında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Dünya Engelliler Günü, Özel Programla Kutlandı
Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen program saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Düzenlenen programa Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, Engelli Dernek Başkanları, engelliler ve aileler katıldı.Görme Engelliler Derneği Başkanı Doğan Nurluyol, Engelli Dernekleri adına bir konuşma yaptı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri İbrahim Ulaş konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ta yaşayan engelli bireyler için çözüm üretmeye devam edeceklerini belirtti.Konuşmalar, işitme engelli vatandaşların da anlaması için işaret diliyle anlatıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Mehteran Takımı ve Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir gösteri gerçekleştirirken, Büyükşehir Belediyesi etkinlik kapsamında sıcak çorba, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER