google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dulkadiroğlu'ndan 140 Metre Karelik Türk Bayrağı

Dulkadiroğlu Belediyesi, Aslanbey Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi üzerine 140 metre kare Türk Bayrağı yaparak Kahramanmaraş'ta bir ilki daha gerçekleştirdi.

Dulkadiroğlu'ndan 140 Metre Karelik Türk Bayrağı
Kahramanmaraş'ta ilklerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, yamaç üzerine inşa edilen en büyük Türk Bayraklarından bir tanesini bölgesine kazandırdı. Toplamda 895 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen yeşil alan düzenleme çalışmaları içerisine 140 metrekarelik Türk Bayrağı anıtı inşa edildi. Yeşil ve kırmızının en güzel tonlarının birleştiği alanda incelemelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, duygularını dile getirdi."Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duygumuz günlerde bu gibi eserlerin önemi büyük" diyen Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bayrağımız bu milletin ve devletin ruhu olduğu kadar, adaletin, bağımsızlığın, birliğin ve beraberliğin de simgesidir. Şairimiz Arif Nihat Asya, bayrak şiirinde bu ruhu ve anlamı en güzel şekilde dile getirmiştir. 'Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, ışık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.' diyerek her kelimesinde ayrı bir anlam taşıyan bu güzel esere imza atmıştır. Bizlerde yerel yöneticiler olarak baş tacı ettiğimiz değerlerimizi ilçemize simge yapmaya devam ediyoruz. Şehitlerimiz için inşa ettiğimiz anıtlarımızın ardından bayrağımızı da ilçemize kazandırdık. Aslanbey Mahallemizde bulunan bu güzel yamacı kırmızı, beyaz ve yeşille süsledik. Bu güzel çalışmanın vatandaşlarımız tarafından beğenilmesi ve taktir edilmesi de bizleri son derece memnun etti. Bu gibi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Anlamlı ve özel eserler inşa etmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER