google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dulkadiroğlu Meclisi'nden 15 Temmuz Şehit Ve Gazileri İçin Anlamlı Destek

Dulkadiroğlu Belediye meclisi en anlamlı oturumlarından birine daha imza attı. Meclis üyeleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ve gazileri için başlatılan yardım kampanyasına Ağustos ayı oturum ücretlerini bağışlayarak katkı sağladı.

Dulkadiroğlu Meclisi'nden 15 Temmuz Şehit Ve Gazileri İçin Anlamlı Destek
Dulkadiroğlu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda Belediye Başkanı Necati Okay'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Belediye Meclis üyeleri Ağustos ayı oturum ücretlerinin 15 Temmuz şehit ve gazilerine yönelik başbakanlığın başlattığı yardım kampanyasına bağışlanması için teklifte bulundu. Teklifin gündeme alınmasının ardından yapılan oylamada oy çokluğuyla bu anlamlı desteğe katkı sağlanması karara bağlandı. 

Meclis toplantısının hemen ardından meclis salonunun önünde 15 Temmuz darbe girişimini kınayan bir de basın bildirisi okundu. Belediye Başkanı Necati Okay'ın okuduğu metinde terörün her türlüsü lanetlendi. Özellikle 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbenin Türk demokrasi tarihine vurulmak istenen en büyük darbe olduğu ifade edildi. Türk milletinin geleceğini ve ümmetin umudunu çalmak isteyen darbecilere milletin fırsat vermediğini dile getiren Başkan Okay, "Dulkadiroğlu Belediyesi olarak Ağustos ayı meclis toplantımızı tamamladık. Toplantı sonrasında 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimini protesto etmek amacıyla meclis salonu önünde toplandık. Milletin iradesinin üzerinde bir güç yoktur" dedi.

BU MİLLETİN BİRLİĞİNİ KİMSE BOZAMAZ
Türkiye'nin birliğini bozmak isteyen karanlık güçlere fırsat verilmeyeceğini aktaran Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Güzel yurdumuzun huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik tüm tehditlere karşı göğsümüzü siper etmekteyiz. Geleceğimizi karartmak isteyen başta FETÖ olmak üzere, tüm karanlık güçlerle mücadele edecek azim ve kararlılığa sahibiz. Bugün ayrıntılara takılma günü değildir. Bugün bir olma, birlik olma günüdür. Ülkemizin geleceğine bombalarla ve kurşunlarla saldıranlara hesap sorma günüdür. Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyan milletimiz adeta bir destan yazmıştır. Dulkadiroğlu ilçemizde de bu destanın bir parçası olacak gelecek nesillere özgürlüğü ve demokrasiyi miras bırakmak üzere sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz." VATANIMIZI, BAYRAĞIMIZI VE DEMOKRASİMİZİ HER TÜRLÜ TEHLİKELERDEN KORUYACAĞIZ
Başkan Okay, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; "15 Temmuz 2016 günü yurdumuz FETÖ terör örgütünün saldırılarına maruz kalmıştır. Bu saldırılar karşısında kahramanca, vatanımızı, bayrağımızı ve demokrasimizi savunmuş şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yine aynı saldırılarda yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Dulkadiroğlu olarak vatanımızı, bayrağımızı ve demokrasimizi her türlü tehlikeden korumak ve ayakta tutmak üzere siyasi görüş farklılıklarımızı bir kenara bırakarak kolkola, omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz. Ülkemizin geleceğine yönelik bu girişimi bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Allah milletimize zeval vermesin. Bundan sonra bu gibi kalkışma hareketlerinin olmayacağını milletimizin kararlılığı da açıkça göstermiştir."MECLİS ÜYELERİ TÜM BELEDİYELERE ÖRNEK OLARAK BİR KARARA İMZA ATTI
Ağustos ayı toplantısında 15 Temmuz şehit ve gazileri için anlamlı bir karar aldıklarını aktararak sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Meclisimizde arkadaşlarımız bir teklifte bulundu. Meclisimizin Ağustos ayı oturum ücretlerini 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında şehit olan ve gazi olan kardeşlerimize yardım olarak aktarılması oy birliğiyle kabul edilmiştir. Bizim bu davranışımızın tüm belediyelere örnek olmasını temenni ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER