Dulkadiroğlu Çiftçilerine “Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitimi” Verildi

Bitki ve bitkisel ürünlerde zararlı organizmalarla mücadelede kullanılan bitki koruma ürünlerinin, bilinçsiz bir şekilde kullanılmasını önlemek; insan, bitki ve çevre sağlığını korumak; bitkisel ürünlerde kalıntı problemini ve tavsiye dışı ilaç kullanımını engellenmek amacıyla Dulkadiroğlu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde üretici Çiftçilere “Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitimi” verildi.

Dulkadiroğlu Çiftçilerine “Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitimi” Verildi
Eğitim toplantısında açılış konuşması yapan Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref YURDAGÜL ilçemizde bitki koruma ürünlerinin eğitimli kişilerce yapılması gerektiğini vurgulayarak “İlaçlamaların doğru ilaçlarla, doğru doz ve zamanında yapıldığında pestisit kalıntıları olmayacaktır, böylelikle de hem çiftçilerimiz daha fazla kazanç sağlamış olacak hem de halk ve çevre sağlığına fazla zarar verilmemiş olacaktır” dedi. Ayrıca İlçe Müdürü Şeref YURDAGÜL,2016 yılı Ocak ayında da yapılan bu eğitim programının 2017 yılı Ocak ve Temmuz aylarında da yapılacağını belirtti.

Eğitime katılan çiftçilere İlçe Müdürlüğü personeli Zir.Müh. Mehmet TAKAS tarafından İlaçların nasıl uygulanacağı, hangi alet makinalarla uygulanacağı konularında bilgi vererek ilaçlamadan sonra hasat süresine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş’taki tüm çiftçilerimizin katılımına da açık olan eğitim programına toplamda 43 Çiftçi katılmış olup katılan çiftçilere kurs sonunda “Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitim Belgesi” verilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER